Vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos atgaja“ kviečia savanoriauti (0)

Vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos atgaja“ | G. M. Gylytės nuotr.

Kūrybinė vaikų ir jaunimo stovykla „Lietuvos atgaja“ ruošiasi neeilinei 25-tai vasarai ir 19–25 metų jaunimą kviečia tapti stovyklos vadovais-savanoriais. 

Šios stovyklos pristatymai vyks Vilniuje, Antakalnio atvirame jaunimo centre „Žalianamis“ (Antakalnio g. 84A) kovo 11 d. 14 val., kovo 15 d. 18:30 val. , kovo 21 d. 18:30 val. bei Klaipėdoje kovo 26 d. 14 val.

Savanorystė stovykloje ne tik suteikia unikalią nuoširdaus bendravimo su vaikais patirtį, bet ir leidžia išbandyti save kūrybinėje veikloje, mokytis ir tobulėti.

„Atgajoje savanoriauti verta, nes čia gali patirti labai skirtingų emocijų, daug išmokti, viskas intensyvu, dinamiška, o kartu ir jautru, miela, visuomet ore tvyro kūrybos dvasia. Ir visa tai įvyksta tik per dvi savaites vasarą, tad iš esmės savanorystė Atgajoje netrukdo ir nesikerta su kitomis veiklomis. Ši savanorystė ypatinga ir tuo, kad nėra koncentruota vienoje srityje – čia ir vaikai, ir kūryba, ir ugdymas, ir žaidimai, ir teatras. Todėl kiekvienas atėjęs randa sau vietą“, – sako Erika Taraškevičiūtė, „Lietuvos atgajos“ savanorių koordinatorė.

Šiuo metu vyksta pirmasis vadovų-savanorių ruošimo etapas: susidomėję savanoryste kviečiami į stovyklos pristatymus. Jų metu papasakojama apie Atgajos specifiką, atsakoma į visus kylančius klausimus, vyksta vadovų atranka. Vėliau naujieji savanoriai dalyvauja vadovų rengimo seminaruose, kurių metu stiprinami komandinio darbo, lyderystės, psichologijos, neformaliojo ugdymo, teatro ir kiti gebėjimai bei žinios, o galiausiai – dešimt vasaros dienų praleidžia stovykloje.

„Lietuvos atgaja“ vadovai | R. Ašmonaitės nuotr.

„Lietuvos atgaja“ vadovai | R. Ašmonaitės nuotr.

„Kuo Atgaja išskirtinė? Čia nėra iš anksto parengtų stovyklos programų: kiekvieną pamainą kuria vadovai kartu su vaikais. Didelis dėmesys skiriamas ne tik šiltiems tarpusavio santykiams ir kūrybai, bet lietuviškajai tapatybei – tradicijoms, istorijai, kalbai, šiuolaikiškai interpretuojamam kultūriniam paveldui. Vienas pagrindinių stovyklos tikslų – sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui stovykloje jaustis laisvai būnant savimi, įgalinti atsiskleisti ir kurti. Taip gimsta daug kūrybiškų sprendimų bei mezgami stiprūs ir nuo kasdienybės savo tikrumu, gilumu besiskiriantys santykiai. Šie principai veikia ne tik vaikams, bet ir vadovams – džiaugiamės didele savanorių, kasmet grįžtančių į Atgają, bendruomene“, – teigia Ieva Stogevičiūtė, „Lietuvos atgajos“ komunikacijos ir plėtros vadovė.

Plačiau pasiskaityti apie savanorystę „Lietuvos atgajoje“ ir užsiregistruoti į stovyklos savanorius galima interneto svetainėje www.latgaja.lt, o iškilus klausimams galima rašyti jaunimas.vaikams@gmail.com.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kelionės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė