Krašto apsaugos ministerija sutarė bendradarbiauti su Lietuvos nacionaliniu muziejumi (0)

Karoblis ir Kulnyte_kam.lt

Raimundas Karoblis ir Birutė Kulnytė | kam.lt nuotr.

Kovo 9 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Birutė Kulnytė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Ja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus stiprins bendradarbiavimą rengiant edukacinius projektus, ugdančius pilietiškumą ir nacionalines vertybes.

Šia sutartimi ministerija ir muziejus reglamentuos šalies mokyklų, kurioms kasmet sausio 1 d. iškilmingai perduodama saugoti Gedimino pilies bokšto Lietuvos valstybinė vėliava, atranką. Šalies mokyklos bus kviečiamos pretenduoti į metų pilietiškiausios mokyklos, vertos gauti šią vėliavą, vardą. Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus taip pat ketina aktyviau bendradarbiauti rūpinantis Lietuvos kariniu-gynybiniu paveldu ir apsauga, iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu.

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos nacionalinis muziejus bendradarbiauja ir vysto bendras veiklas jau daug metų. Krašto apsaugos ministerija prisidėjo rengiant Lietuvos nacionalinio muziejaus išleistą daugiatomį leidinį „Lietuvos kariuomenės karininkai 1918-1953 m.“

Kasmet krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės atstovai lankosi Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinyje – Jono Basanavičiaus gimtinėje ir Tautinio atgimimo ąžuolyne organizuojamoje Ąžuolyno dienoje, kuomet sodinami ąžuoliukai tais metais minimiems įvykimas atminti.

Šiais, piliakalnių metais, Lietuvos kariuomenė kartu su Lietuvos archeologų draugija ir talkinant muziejaus archeologams sutvarkys keletą piliakalnių.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė