Kovo 11-ąją Telšiuose aidėjo laisvės šūviai, į dangų kilo balionai (0)

phuenermund.com nuotr.

phuenermund.com nuotr.

Išradingumu ir išmone išsiskiriantys telšiškiai Kovo 11-ąją pasitiko ypatingai: visą dieną vyko šventiniai renginiai. Puiki nuotaika apgaubė visą Žemaitijos sostinę: sportuota, sveikinti sukaktuvininkai, į dangų leisti trispalviai balionai, aidėjo salvės, širdis virpino smuiko skambesiai, džiugino akordeonistai, orkestrantai, dainininkai. Išrinkti ir paskelbti geriausi 2016 m. Telšių miesto ir rajono mokiniai.

Rytas pradėtas Masčio ežero pakrantėje prie Žemaičių muziejaus „Alka“, visi telšiškiai ir miesto svečiai pakviesti dalyvauti bėgime už Laisvę. Bėgta dviejų distancijų (1200 m, 2500 m) atkarpomis. Jauniausiam bėgikui „už Laisvę“ – ketveri (Ąžuolas Kavaliauskas), vyriausiajai – 57-eri (Audrutė Jakovlevienė). Bėgime Masčio ežero pakrantėmis iki Telšių rajono savivaldybės dalyvavo per 170 bėgikų. Susirinkusius pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, startą kartu su Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto nariu Vitu Pociumi paskelbė Telšių kultūros centro direktorė Birutė Juozapavičienė.

Sportininkus Nepriklausomybės aikštėje organizatoriai pasitiko su trispalviais helio balionais. „Labas rytas tariu visiems čia susirinkusiems Lietuvos žmonėms, Lietuvos vaikams, visiems Jums, kuriems šiandien šventė, kurie mylite, auginate, suprantate, nepaliekate ir tyliai tikite savo Lietuva“, – pasisveikino renginio vedėja Telšių kultūros centro režisierė Agnė Jakavičiutė.

Rajono meras P. Kuizinas, sveikindamas su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena, sakė: „Šiandien kviečiu švęsti Laisvę. Šiandien ta diena, kai galime susimąstyti apie ją, apie tai, kas buvo iki Laisvės, apie tai, ką nuostabaus turime dabar. Ačiū, kad esate!“

Po mero kalbos iškilmingai trispalvę įnešė Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 604 lengvųjų pėstininkų kuopos karininkai savanoriai, drauge su Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos vaikinų vokaliniu ansambliu sugiedota „Tautiška giesmė“. Pasigirdo trys salvės: kovojusiems už Laisvę, už nepriklausomą Lietuvos valstybę, už gimtuosius Telšius.

Kraštiečių pasveikinti atvyko Lietuvos Respublikos Seimo narys Valentinas Bukauskas. „Kai su džiugesiu ir klyksmu sugrįžta paukščiai, mes pasitinkame 27-ąją Kovo 11-ąją. Turime būti dėkingi tiems, kurie nepabūgo priimti atsakingą sprendimą, kad Kovo 11 d. taptų laisva. Šiandien, iškėlę vienybės Vėliavą, ir trispalviais balionais, kylančiais į dangų, nunešime žinią kitoms savivaldybėms, kitoms bendruomenėms, kad iš tiesų mes švenčiame, kad esame kartu, kad esame susitelkę. Su gimtadieniu, brangi, Lietuva, brangi Žemaitija!“

Telšių Šv. Antano Paduviečio katedros klebonas Darius Trijonis sveikindamas pasidžiaugė susitelkusia ir pilietiška bendruomene: „Su malda, tikėjimu ir viltimi toliau brandinkime Tėvynės laisvę. Simboliška, kad Nepriklausomybės šventė prasideda su kalendoriniu pavasariu. Tegul Dievas išklauso mūsų maldų, kad būtume visuomet laisvi“.

Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo 27-ąją sukaktį kartu švęsti pakviesti ir visi telšiškiai, gimę kovo 11-ąją. „Dėkojame visiems artimiesiems, kurie aktyviai registravo savo pažįstamus. Šiandien mes Jums dovanojame ypatingą gimtadienį su viso miesto bendruomene. Toks gimtadienis gali būti tik kartą gyvenime, tad nuoširdžiai sveikiname ir linkime būti pilietiškais, atsakingais, laisvais laisvos Lietuvos tautiečiais“, – sveikindama kalbėjo A. Jakavičiutė.

21 sukaktuvininkui įteiktos simbolinės dovanos, su gimtadieniu pasveikino meras P. Kuizinas, LR Seimo narys V. Bukauskas, klebonas D. Trijonis.

Po šv. Mišių Telšių Šv. Antano Paduviečio katedroje Telšių Žemaitės dramos teatre įvyko Telšių muzikos mokyklos mokinių koncertas. Pasirodė per 100 atlikėjų. Atgimusios Lietuvos šventiniame renginyje prisiminimais apie atkurtą Lietuvą dalijosi ir sveikino Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Vytautas Adolfas Puplauskas. „Kiek anuomet buvo propagandos! O, kad ją paneigtų, kiek žuvo mūsų brolių, tačiau išaušo rytas, kai paskelbė, jog Lietuva nepriklausoma. Dar yra daug ko taisytina, daug reikia mūsų pastangų, tačiau stenkimės, sukurkime savo šeimose gerą mikroklimatą – kiek turėsime energijos, kiek sveikatos! Trumpai drūtai – susivienykime, žemaičiai!“ – ragino V. A. Puplauskas.

Kovo 11-osios vakarą įvyko „Metų moksleivio rinkimai 2016“. Geriausi miesto ir rajono mokiniai apdovanoti už didžiausius pasiekimus ir reikšmingiausius darbus.

Renginius organizavo Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, LMS Telšių rajono mokinių parlamentas, Telšių muzikos mokykla; inicijavo – Telšių rajono savivaldybė, talkino Žemaitijos šaulių 8 – oji rinktinė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6 – osios rinktinės 604 lengvųjų pėstininkų kuopa, Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Telšių mamyčių klubas ir kiti bendruomenės nariai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė