Vilniuje dėl legioneliozės paskelbta ekstremali padėtis (0)

Namai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Namai | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniuje dėl kelių daugiabučių vandens sistemose nustatytos taršos Legionella bakterijomis paskelbta ekstremali situacija.

Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija konstatavo, kad esama padėtis atitinka ekstremalaus įvykio kriterijus.
Aptikus užkrečiamosios ligos židinių, kuriems likviduoti prireiks daugiau kaip 24 val., nuspręsta sušaukti ekstremalių situacijų operacijų centrą, kuris priims visą eilę sprendimų kaip kuo skubiau likviduoti susidariusią padėtį, paves namus administruojančioms bendrovėms bei karšto vandens prižiūrėtojams ir bendrijoms atlikti termo šokus namų karšto vandens sistemose, o Energetikos inspekciją – kontroliuoti kaip tai vykdoma.   Operacijų centrui vadovauja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktoriaus pavaduotojas Raimondas Vaidginas.

Trijų sostinės daugiabučių namų (Tuskulėnų g. 5, Ladygos g. 3 ir Architektų g. 79) gyventojai prašomi laikinai naudotis šaltu vandeniu, kuris yra saugus ir neužterštas,  o buities reikmėms  galima pasišildyti šaltą vandenį.

Pajutę negalavimų  (temperatūra, silpnumas, kosulys, viduriavimas),  minėtų trijų namų gyventojai turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Nacionalinė sveikatos priežiūros laboratorija nemokamai atliks legioneliozės diagnostiką.

Tuskulėnų g. 5 namo gyventoja nuo legioneliozės mirė sausį, dar vienai 78-erių Ladygos g. daugiabučio gyventojai legioneliozė nustatyta vasario 24-ąją. Atliekamas epidemiologinis tyrimas ir dėl Lazdynų mikrorajono gyventojo mirties nuo legioneliozės, tyrimo rezultatai turėtų paaiškėti kovo 16-18 dienomis.

Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui patvirtinus susirgimo ir mirties nuo legioneliozės atvejus Vilniuje, šiandien pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neatsargaus gyvybės atėmimo.

Įtariama, kad susirgusi ir mirusi moteris Legionella bakterijomis galėjo užsikrėsti savo gyvenamoje vietoje Vilniuje, Žirmūnų rajone. Ikiteisminio tyrimo metu bus vertinami ir kiti užsikrėtimo šiomis bakterijomis ir mirties nuo legioneliozės atvejai. Įtariama, kad nuo šios ligos jau mirė du žmonės, dar vienas asmuo yra gydomas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė