M. Bastys atleistas iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų (2)

Mindaugas Bastys | penki.lt nuotr.

Mindaugas Bastys | penki.lt nuotr.

Socialdemokratas Mindaugas Bastys jo paties prašymu atleistas iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

Bastys atsistatydinimo prašymą įteikė, kai ja nebuvo suteiktas leidimas dirbti su slapta informacija dėl asmeninių ryšių su Rusijos energetikos kompanijų ir nusikalstamo pasaulio atstovais.

„Suprasdamas, kad paskelbta ir interpretuojama informacija meta šešėlį ne tik man, bet ir Lietuvos Respublikos Seimui, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijai, priėmiau sprendimą trauktis iš Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų. Šį sprendimą priėmiau dar prieš nuskambant Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio viešam raginimui, tačiau turėjau sulaukti socialdemoktarų frakcijos posėdžio. Sulaukęs partijos Seimo frakcijos narių palaikymo savo sprendimą paviešinau“, teigiama M. Basčio išplatintame pareiškime.

Trauktis iš parlamento vadovybės M. Bastį paragino Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, susipažinęs su Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiaga.

VSD medžiagoje aprašomi M.Basčio ryšiai su atominės energetikos korporacijos „Rosatom“ atstovu vadinamu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, buvusiu Kauno mafijos autoritetu įvardijamu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

VSD vertinimu, šie ryšiai daro M. Bastį pažeidžiamu ir keltų grėsmę jam patikėtos valstybės paslapties saugumui.

M. Bastys teigė, kad Seimo nario mandato atsisakyti neketina. Jis žada kreiptis dėl tyrimo į Generalinę prokuratūrą.

Opozicija paskelbė inicijuosianti M. Basčiui apkaltos procesą.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis taip pat užsiminė, kad Seime gali būti pradėta apkaltos procedūra socialdemokratui parlamentarui Mindaugui Basčiui, jei jis pats nepriims sprendimo trauktis iš Seimo vadovybės ir paties parlamento.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė