D. Grybauskaitė teikia Seimui naujus VRK narius (0)

D. Grybauskaitė | R. Dačkaus nuotr.

D. Grybauskaitė | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įstatymu, teikia Seimui skirti Aistę Žilinskienę ir Vincentą Vobolevičių VRK nariais, praneša prezidentūra.

Teisė šalies vadovei skirti VRK narius įsigaliojo nuo 2013 metų pasikeitus VRK formavimo tvarkai. Po du asmenis į komisiją siūlo prezidentas, teisingumo ministras, teisininkų draugija. Pirmininko kandidatūrą siūlo Seimo pirmininkas. Po vieną komisijos narį teikia partijos, gavusios Seimo narių mandatų daugiamandatėje rinkimų apygardoje.

Į VRK narius prezidentės siūlomas V. Vobolevičius Niujorko universitete apgynė politikos mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu jis ISM Vadybos ir ekonomikos universitete vadovauja ekonomikos ir politikos studijų programai bei yra šios įstaigos senato ir valdybos narys. Nuo 2013 m. V. Vobolevičius yra Lietuvos radijo ir televizijos komisijos narys.

Vilniaus universitete žurnalistikos magistro studijas baigusi A. Žilinskienė nuo 2009 metų vadovauja Interneto žiniasklaidos asociacijai. Ji taip pat yra Visuomenės informavimo etikos komisijos, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, Prokurorų etikos komisijos bei Pretendentų į teisėjų atrankos komisijos narė. Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetuose dėstanti A. Žilinskienė taip pat yra dirbusi keliuose žiniasklaidos kanaluose, organizavusi įvairius mokymus.

VRK sudaro Seimas po eilinių Seimo rinkimų praėjus ne mažiau kaip 140 ir ne daugiau kaip 200 dienų. Į VRK gali būti siūlomas nepriekaištingos reputacijos Lietuvos Respublikos pilietis, turintis aukštąjį išsilavinimą kuris pagal Seimo rinkimų įstatymą gali būti kandidatu į Seimo narius ir per paskutinius trejus Seimo, Respublikos Prezidento, savivaldybių tarybų rinkimus, rinkimus į Europos Parlamentą arba referendumus nebuvo atleistas iš rinkimų ar referendumo komisijos už rinkimų įstatymų ar Referendumo įstatymo pažeidimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė