Seimo nariui K. Pūkui – nemalonumai dėl elgesio su moterimis (0)

Woman.com nuotr.

Woman.com nuotr.

Seimo laikinoji Moterų grupė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK), prašydama apsvarstyti Seimo nario Kęstučio Pūko elgesį dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir įvertinti apkaltos galimybę.

„Žiniasklaidos paviešintas K. Pūko elgesys ir komentarai moterų atžvilgiu yra pasibjaurėtini. Toks elgesys visiškai nesuderinamas su Seimo nario pareigomis – K. Pūkas pažemino moteris, pažemino Seimo nario vardą, diskredituoja viso parlamento reputaciją. Civilizuotoje valstybėje po tokio skandalo politikas privalo prisiimti atsakomybę, visų atsiprašyti  ir atsistatydinti. Jeigu to K. Pūkas nepadarys, Seime bus galimybė inicijuoti ir pradėti apkaltos procedūrą“, – sako Seimo Moterų grupės pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Atkreipiamas dėmesys, kad Seimo narys galimai pažeidė Baudžiamojo kodekso 152 straipsnio pirmąją dalį seksualiai priekabiaudamas prie kandidačių į savo padėjėjos-sekretorės poziciją bei siūlydamas darbo užmokestį mokėti nelegaliai.

Pažymima, kad ne viena kandidatė į Seimo nario K. Pūko padėjėjos-sekretorės poziciją patvirtino, jog Seimo narys pokalbių metu prie jų seksualiai priekabiavo.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad pranešimus dėl Kęstučio Pūko galimo seksualinio priekabiavimo turėtų įvertinti teisėsauga.

„Yra labai rimti kaltinimai ir tikrai turėtų teisėsauga sureaguoti. Aš manau, tai yra viena iš tų veikų, kurios turėtų būti vertinamos ir vertinamos teisėsaugos savo iniciatyva“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, teisėsauga tyrimo turėtų imtis ir tuo atveju, jei nukentėjusios merginos nesikreiptų su pareiškimais.

Pats K.Pūkas sakė pritariantis siūlymui, kad jo elgesį vertintų Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

„Tegul svarsto, tegul daro, tegul tyrinėja, jeigu jie turi už ką, man visaip gerai“, – sakė politikas.

K.Pūkas teigė, kad prieš jį vykdyta provokacija ir dėl susidariusios padėties jau konsultavęsis su advokatu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė