„Kelionių kompasas“: Vilniaus knygų mugė (II) (video) (0)

Gerimantas Statinis, Genovaitė Kynė ir Gintaras Kaltenis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Gerimantas Statinis, Genovaitė Kynė ir Gintaras Kaltenis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

„Kelionių kompasas“ II laidoje kalbiname žmones XVIII Vilniaus knygų mugėje, kuri vyko vasario 23–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje.

Pašnekovai: Genovaitė Kynė – Lietuvos geografų draugijos prezidentė; Gintaras Kaltenis – raitelis, fotografas, keliautojas; Selemonas Paltanavičius – gamtininkas, rašytojas; Egidijus Musteikis – Arklio muziejaus muziejininkas.

Genovaitė Kynė jau metus vadovauja Lietuvos geografų draugijai ir turi planų, kuriuos sieks įgyvendinti, ne tik keliaujant, tačiau ir tyrinėjant šios draugijos pirmtakų nuveiktus darbus. Genovaitė taip pat vadovauja Jaunųjų geografų mokyklai ir su auklėtiniais, atostogų metu rengia stovyklas, keliauja po Lietuvą, o taip pat organizuoja žygius į Tatrų kalnus.

Gintaras Kaltenis – dizaineris, fotografas ir raitelis, knygų: „Žygis žemaitukais iki Juodosios jūros“ ir „Valdovų meilės keliu. Žygis žemaitukais į Krokuvą“ autorius. Jis Vilniaus knygų mugėje pristatė trečiąją „Senuoju pašto keliu – žirgais ir karietomis“ knygą. Tai kelionių istorinės rekonstrukcijos aprašymas, kurios labai derinasi su mugės pagrindine tema „Lietuviški ženklai pasaulyje“. Šiuo atveju lietuviškais ženklais, šioje išleistoje knygoje, tampa lietuviški žemaitukų veislės žirgai, su kuriais buvo keliaujama.

Selemonas Paltanavičius – ne tik garsus gamtininkas, tačiau tapęs ir keliautoju, pasakojo apie patirtus įspūdžius Nacionalinės ekspedicijos metu Nemunu per Lietuvą. „Ši kelionė buvo ne sau, bet Lietuvai – tuo ji ir buvo įdomi, na, o aš jos metu, aplankiau savo pirmtako Tado Ivanausko tėviškę ir tai mane labai sujaudino“.

Anykščių rajone, Niūronių kaime įsikūrusio Arklio muziejus darbuotojas Egidijus Musteikis pasakojo, kad lietuvio būtis ir buitis nuo senovės neatsiejama su žirgu ir arkliu, netgi skirtingus pavadinamus jiems davęs. Arklio muziejuje didžiausias renginys „Bėk, bėk žirgeli“ šventė, tuomet E. Musteikis ypatingai kviečia visus apsilankyti. Čia ne tik sužinosite arklio istoriją, galėsite susipažinti su audimu, patirti duonos kepimą, rasite edukacinės literatūros.

Laidą veda: kelionių žurnalistas – Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė