Lietuvos šauliai rytų Ukrainos gyventojams perdavė elektros generatorių (nuotraukos) (0)

1.Generatorių perdavimas žvalgams | Lietuvos Šaulių Sąjungos nuotr.

Generatorių perdavimas žvalgams | Lietuvos Šaulių Sąjungos nuotr.

Kovo pradžioje Lietuvos šaulių sąjunga nuo karo kenčiantiems Rytų Ukrainos gyventojams perdavė humanitarinę pagalbą.

Avdijivkos, Mariupolio ir Severodonecko apylinkių gyventojams šauliai nugabeno dyzelinius elektros generatorius, aktyvias taktines ausines.

„Parama ukrainiečiams per įvairias akcijas buvo renkama visus metus. Kai kurie žmonės prisidėjo pirkdami šauliškus ženklelius“, – sakė Šaulių sąjungos Paramos Ukrainai grupės vadovas Haroldas Daublys. Šiuo metu kai kuriose fronto linijose yra sutrikęs elektros tiekimas. Iš Lietuvos perduoti generatoriai galės būti naudojami slėptuvių apšvietimui ir šildymui, komunikacijų įrangai įkrauti.

Grupės nariai kariškiams nugabeno tris galingus 5 KW dyzelinius generatorius ir taktines aktyvias ausines, kurios nutildo šūvių garsus, bet kartu esant tylai gali pastiprinti silpnus garsus ir leidžia anksčiau išgirsti sėlinantį priešą.

Prie paramos rinkimo prisidėjo pėsčiųjų žygio „Žalio Velnio takais“ bei Jurbarko pėsčiųjų žygio „Šaulio kelias“ organizatoriai – jie skyrė dalį lėšų iš dalyvių pradinio mokesčio.

Dalis paramos buvo surinkta per rugpjūčio 24 dienos koncertą Ukrainos nepriklausomybės dienai. Tuomet savo dainas Ukrainai ir visiems jos bičiuliams dovanojo dainininkė Veronika Povilionienė, grupės „Žalvarinis“, „Omerta“, „Biplan“, „G&G sindikatas“ ir kiti. Tai buvo jungtinis LŠS Paramos Ukrainai Grupės ir Ukrainos paramos projekto „UA+“ bei muzikos agentūros „M.P.3“ projektas.

Kad parama būtų išnaudota kuo efektyviau, į Ukrainą grupės nariai skrido lėktuvu, vietoje pirko elektros generatorius, kuriuos nugabeno į fronto prieigas kartu su ukrainiečių savanoriais. Iš Lietuvos ambasados Kijeve į Ukrainos rytus šaulius išlydėjo Lietuvos gynybos atašė plk. Algirdas Norkus.

Lietuvos šaulių sąjungos Paramos Ukrainai grupė paramą ukrainiečiams teikia nuolat. Pernai grupės nariai į pafrontės zoną nugabeno Kraujo perpylimo įrangą. Į Lietuvą remontui nuolat siunčiama sugadinta speciali karinė naktinio matymo įranga. Ji taisoma ir grąžinama Ukrainos kariams. Tai – dešimtis kartų pigiau, nei pirkti naujus naktinio matymo įtaisus ar termovizorius.

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė