Kultūros ministrė kino srities įstaigas pakvietė gyviau įsitraukti į kino kultūros politiką (0)

Kino organizaciju atstovai kulturos ministerijoje_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Kovo 3 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) ir kiti ministerijos vadovai susitikime su kino srities atstovais aptarė nuolatines kino srities veiklos bėdas, kalbėjo apie būtiną glaudų bendradarbiavimą tarp Kultūros ministerijos ir kino įstaigų. Ministrė pabrėžė, kad svarbus kino srities įstaigų nuolatinis dalyvavimas kuriant kultūros ir kino kultūros politiką šalyje ir paragino aktyviai įsijungti į Kino įstatymo naujos redakcijos rengimą.

„Kino įstatymo pakeitimo projektu siekiame pakeisti galiojantį Lietuvos Respublikos kino įstatymą ir nustatyti kino sektoriaus specifiką bei pasikeitusią aplinką ir turinį atitinkantį valdymo ir finansavimo modelį bei sudaryti geresnes sąlygas užtikrinant Lietuvos kino plėtrą ir tarptautinį konkurencingumą, įtvirtinti specifines nuostatas, susijusias su kino politikos formavimu ir įgyvendinimu, kino finansavimu, jį didinant dvigubai, sklaida, paveldo išsaugojimu ir teisėta prieiga“, – kalbėjo L. Ruokytė-Jonson.

Ministrė pažymėjo, kad šiuo metu kino įstatymo projektas yra derinamas su Teisingumo ministerija, atsižvelgiant į jų pateiktas pastabas. Baigus derinti projektą su ministerijomis, projektas bus pateiktas Vyriausybei ir Seimui. Su projekto patikslinimais kovo pabaigoje bus supažindinti Kino politikos tarybos nariai. „Visas kino sektoriaus organizacijas, kurių atstovai nėra tarybos sudėtyje, kviečiu dėl savo interesų atstovavimo kreiptis į tarybos narius“, – ragino kultūros ministrė. Ji pabrėžė, kad Lietuvos kino centro kino tarybos nuostatai taip pat bus keičiami įsigaliojus kino įstatymo naujai redakcijai.

Kino srities atstovai buvo supažindinti su Kultūros ministerijos vykdoma veikla peržiūrint visų tarybų, komisijų ir ekspertų veiklą ir nuostatus, siekiant, kad tarybose ir komisijose dalyvautų ne deleguoti ministro atstovai, o narių rinkimai vyktų iš atviro kvietimo metu siūlytų kandidatų. Ministrė paragino siūlyti savo kandidatūras į skelbiamus kvietimus renkant naujus narius į Kultūros ministerijos tarybas ir komisijas.

Susitikimo metu buvo diskutuojama apie 2017 m. Kultūros rėmimo fondo lėšomis pradėtą finansuoti programą „Kultūros ar meno srities asociacijų ar skėtinių organizacijų strateginių programų įgyvendinimas“. „Ši programa tik pradėta ir reikalauja tobulinimo. Kartu turime peržiūrėti šios programos finansavimo sąlygas, todėl kviečiu visus įsigilinti į šį klausimą ir teikti pastabas bei pasiūlymus“, – kalbėjo ministrė.

L. Ruokytė-Jonson pabrėžė, kad Kultūros ministerija didelį dėmesį skiria nacionalinės filmotekos kūrimui, kurios funkcijas įgyvendintų Lietuvos kino centras, tačiau įkurta filmoteka jokiu būdu neatliktų archyvavimo funkcijos, jos funkcija būtų kino sklaida. Filmotekos įkūrimas bus reglamentuojamas Kino įstatymo projektu, o šiuo metu ieškoma galimos vietos filmotekai.

Buvo aptartos ir Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamos programos „Lietuvos kultūros organizacijų dalyvavimas Europos sąjungos programos „Kūrybiška Europa 2014-2020“ paprogramėje „Kultūra“, tačiau pažymėta, kad nėra paprogramės „Media“ finansavimo. Ministerijos atstovai paragino pateikti savo pastabas ir pasiūlymus dėl šios programos Kultūros ministerijai.

Ministerijos vadovybė pabrėžė, kad svarbu imtis priemonių, jog 2014-ųjų sausio 1 d. Lietuvoje įsigaliojusi Pelno mokesčio lengvata, sudaranti palankias filmų gamybos sąlygas Lietuvos ir užsienio filmų gamintojams, norintiems filmuoti mūsų šalyje, ir sudaranti galimybę įmonėms, norinčioms neatlygintinai suteikti lėšų filmo gamybai, susimažinti pelno mokestį, galiojanti iki 2018 gruodžio 31 d., būtų pratęsta ir ministerija jau 2017 m. III ketvirtį pradės darbus, susijusius su šia lengvata.

Susitikime dalyvavo kino sektoriaus atstovai: Asociacija „Autorinio kino aljansas“, Uljana Kim, Asociacija „LATGA“, Vilma Juraškienė, Asociacija „Lietuvos Respublikos kino rodytojų asociacija“, Greta Akcijonaitė, Asociacija „Nepriklausomų prodiuserių asociacija“, Kęstutis Drazdauskas, Asociacija „Vilniaus kino klasteris“, Romanas Matulis, Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos, direktorius Rolandas Kvietkauskas, Aidas Kuprevičius ir Gerda Leonavičienė, UAB „Lietuvos kinas“, Arūnas Stoškus, VšĮ „Kino aljansas“, Dr. Gražina Arlickaitė, VšĮ „Kino pavasaris“, Vida Ramaškienė, VšĮ „Lietuvių kino akademija“, Lina Buzelytė, VšĮ „Skalvija“ kino centras, Vilma Levickaitė.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė