Duris atveria Donorinio motinos pieno bankas (1)

Pinterest.com nuotr.

Pinterest.com nuotr.

Kovo 8 dieną Vaikų ligoninėje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale pradeda veikti Donorinio motinos pieno bankas. Šis padalinys, įsikūręs Vaikų ligoninės Neonatologijos centre, pirmiausia aprūpins motinos pienu naujagimių skyriuose besigydančius mažylius, tačiau jo paslaugomis galės naudotis ir kitose sveikatos priežiūros įstaigose gydomi naujagimiai.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, donorinis motinos pienas yra antras geriausias maistas po biologinės motinos pieno.

„Motinos pienas yra tinkamiausias maistas kūdikiui ne tik dėl savo cheminės sudėties, bet ir todėl, kad jame yra labai svarbių komponentų, skatinančių įvairių organų bei sistemų, ypač smegenų, augimą ir vystymąsi, taip pat naujagimį apsaugančių gerųjų žarnyno bakterijų vystymąsi, – teigia Donorinio motinos pieno banko įkūrėjas Vaikų ligoninėje dr. Arūnas Liubšys. – Iki šiol nėra iki galo ištirti visi motinos pieno komponentai ir jų svarba naujagimio ir kūdikio organizmui, tačiau jau dabar gerai žinoma, kad motinos pienu maitinamų vaikų intelekto koeficientas (IQ) aukštesnis, nei tų, kurie maitinami karvės pieno mišiniais, kad jiems, sulaukus vyresnio amžiaus rečiau būna maisto ir kita alergija, jie rečiau būna nutukę ar turi kitų sveikatos sutrikimų“.

Jau daugiau kaip 100 metų egzistuoja vadinamieji donorinio motinos pieno bankai. Kaip teigia Neonatologijos centro vadovas dr. A. Liubšys, tai tokie padaliniai, dažniausiai įsikūrę prie ligoninių, kuriuose motinų pienas surenkamas, ištiriamas, tinkamai paruošiamas, saugomas ir po to skiriamas tiems naujagimiams, kurie negali gauti savosios mamos pieno.

Motinos pieno donorystė – tai savanoriškas ir kilnus procesas, daugelyje pasaulio šalių už motinos pieną donorėms nėra mokama.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė