Pasveikinti geriausi šalies mokytojai (0)

lrv.lt nuotr.

lrv.lt nuotr.

Kovo 7 dieną, Valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene apdovanojo penkis geriausius 2016 metų Lietuvos mokytojus.

„Savo talentu, profesionaliu darbu sugebėjote išugdyti ne vieną gabų visuomenės narį. Jūs pasirinkote prasmingą profesiją, nuo kurios priklauso, kokią ateitį turėsime mes, kaip valstybė, ir kaip visuomenė. Suprantu Jūsų šiandienos  lūkesčius. Mokytojas nori būti saugus tiek fizine, tiek ir psichologine prasme, socialiai apsaugotas. Tam pasiekti būtina keisti dabartinę situaciją. Todėl norime pasikliauti, remtis ir girdėti Jūsų bendruomenę šiame didžiulių iššūkių kelyje. Tikiuosi, kad kartu prisidėsime prie permainų“, – Metų mokytojų apdovanojimuose kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Iškilmėse apdovanota Roma Mongirdienė, Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja, Agnė Rickevičienė, Švenčionių rajono Pabradės meno mokyklos choreografijos mokytoja, Augutė Liutkevičienė, Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja, Augustina Česlevičienė, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro lankytojų aptarnavimo profesijos mokytoja ir Marytė Markevičienė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytoja.

 Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja Roma Mongirdienė | Alkas.lt nuotr.

Molėtų gimnazijos biologijos mokytoja Roma Mongirdienė | Alkas.lt nuotr.

Būtent šios mokytojos mokinys yra ir žymusis akordeonininkas Martynas Levickis. Renginio metu jis ne tik susirinkusiuosiems padovanojo savo nedidelį koncertą, bet ir išsakė nuoširdžius padėkos žodžiais savo mokytojai.

„Jūsų pedagoginis talentas, noras dirbti naujai, atsidavimas darbui ir savo mokiniams išugdė ne vieną talentingą mokslininką ar menininką, kopiantį į pasaulinio pripažinimo aukštumas. Šiandien teikiamas Metų mokytojo apdovanojimas  tebus jums gera paskata tolesniems darbams. Mūsų pedagoginei bendruomenei, mūsų mokiniams labai reikia jūsų kūrybiškumo, originalaus požiūrio į savo mokomą dalyką, geranoriško patarimo. Ir tiesiog – jūsų optimistiško žvilgsnio į augančią, jūsų auginamą Lietuvą“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.

Mokytojos neslėpė džiaugsmo tapę Metų mokytojais, dėkojo savo kolegoms ir moksleiviams. Laureatės pripažino, kad sulaukti tokio įvertinimo nebūtų pavykę be didžiulės meilės savo darbui. Gauti apdovanojimai, pasak jų, bus dar didesnis motyvas tobulėti savo srityje.

„Manau, kad daugiausiai reikalauja meilės. Nes turi palenkti visus į savo pusę, kad tave išgirstų. Literatūra yra toks dalykas, kuris be meilės, be gero santykio su mokiniu yra nedėstomas, nes kalbame apie vertybes, gyvenimo prasmę, pilietiškumą. Negali būti dėstomas dalykiškai“, – teigė A. Liutkevičienė

Apdovanojimo dydis – beveik 4 tūkst. 600 Eur.

Metų mokytojo apdovanojimą Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1998-aisiais. Nuo to laiko apdovanojimai įteikti 102 ugdytojams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė