Prasidėjo dešimtasis nacionalinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva“ video) (3)

Erikos piešinys | švarikalba.lt nuotr.

Erikos piešinys | švarikalba.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerija kartu su pagalbininkais kviečia mokinius dalyvauti jubiliejiniame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“, kuris šiais metais vyks jau dešimtą kartą. Konkurso tikslas – skatinti mokinius internetinėje erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Simboliška, kad jubiliejinis renginys sutampa su Lietuvių kalbos kultūros metais.

„Kalba – kiekvienos tautos išskirtinumo ženklas, tad turime ją labai branginti. Labai svarbu, kad rašyti lietuviškomis raidėmis ir vartoti taisyklingą lietuvių kalbą skatinantis gražia tradicija tapęs konkursas suburia Lietuvoje ir užsienyje besimokančius mokinius“, – sako švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

Konkurse kviečiami dalyvauti Lietuvos bendrojo ugdymo ir užsienio lietuviškų mokyklų 5-10 klasių mokiniai. Visi norintys dalyvauti turi užsiregistruoti svetainėje www.švarikalba.lt. Konkursas tradiciškai vyks dviem etapais.

Kovo 20-24 dienomis svetainėje www.švarikalba.lt nuotoliniu būdu bus atliekamos pirmojo etapo užduotys, o antrasis konkurso etapas ir apdovanojimų ceremonija vyks Vilniuje balandžio 5 d. Konkurso laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos respublikos Seime.

2017-ieji oficialiai paskelbti Lietuvių kalbos kultūros metais, o moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva” Vyriausybės nutarimu įtrauktas į minėjimo veiklų, skirtų lietuvių kalbai puoselėti, planą.

„Kalba yra gyvas organizmas, kiekvieną dieną pildomas ir naujais žodžiais, ir naujomis reikšmėmis. Kalbos vartotojas turi nuolat pasidomėti ir šį bei tą išmokti, kaip tenka pasimokyti naudotis vis naujomis technologijomis“, – pažymėjo VLKK pirmininkė Daiva Vaišnienė.

Pernai konkurse dalyvavo rekordinis skaičius vaikų – daugiau kaip 16,5 tūkst. mokinių iš Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų.

Nacionalinį konkursą „Švari kalba – švari galva“ Švietimo ir mokslo ministerija rengia kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija, bendrove „Tilde informacinės technologijos“, Strateginių komunikacijų centru ir Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė