Konservatoriai ragina LNOBT vadovą G. Kėvišą trauktis iš pareigų (0)

Operos ir baleto teatras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Operos ir baleto teatras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) antikorupcinį vertinimą dėl Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovo Gintauto Kėvišo tam tikrų sprendimų, ragina pastarąjį trauktis iš pareigų.

„Dar praėjusią savaitę grupė Seimo TS-LKD frakcijos narių kreipėsi į Ministrą Pirmininką ir kultūros ministrę, abejodami LNOBT vadovo G. Kėvišo veiksmų teisėtumu, kai pelningą sutartį dėl koncertų organizavimo pasirašė teatro vadovo pavaduotojas su teatro vadovo sūnumi. Plika akimi matėsi, kad tai tik formalumas, nes sprendimą akivaizdžiai turėjo priimti pats teatro vadovas. STT mūsų nuogąstavimus tik patvirtino, sakė G. Landsbergis. G. Kėvišui siūlome pačiam priimti sprendimą ir atsistatydinti, o dėl sudariusios padėties Nacionaliniame operos ir baleto teatre kitą savaitę kviesime Seime pasiaiškinti kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonssson (Jonsson)“.

STT paskelbė išvadą, kad įstaigos vadovo nusišalinimas nuo sprendimų, kurie jam kelia tiesioginį interesų konfliktą, nepaneigia abejonių dėl priimamų sprendimų objektyvumo, sąžiningumo ir skaidrumo.

STT nagrinėjo informaciją dėl 390 tūkst. eurų vertės sutarčių, kurias teatras pernai pasirašė su Kipre registruotu koncertų organizatoriumi „Riverside Music“, kuriam vadovauja LNOBT vadovo G. Kėvišo sūnus Martynas Kėvišas. Pats G. Kėvišas nuo sprendimų nusišalino, sutartis pasirašė jo pavaduotojas Naglis Stancikas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė