Akademikas R. Grigas pristatys savo naują knygą „Nutylėtų tiesų sakymas“ (3)

Romualdas Grigas | enciklopedia.lt nuotr.

Romualdas Grigas | enciklopedia.lt nuotr.

Kovo 9 d., ketvirtadienį, 17 val. Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos (LMA) mažojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3) bus pristatyta akademiko Romualdo Grigo knyga „Nutylėtų tiesų sakymas“. Knygą išleido „Diemedžio“ leidykla.

Renginyje dalyvaus: „Diemedžio“ leidyklos direktorius Danas Kaukėnas, akademikas Antanas Tyla, literatūros ir kultūros istorikas Algimantas Bučys, žurnalistas Vytautas Visockas, UAB „Hannig Vilnius“ technikos vadovas Valdas Šilalė, LMA skyriaus Mokslininkų rūmai vadovė Aldona Daučiūnienė, Renginio vedėjas – akademikas Algirdas Gaižutis.

Autorius, pasiremdamas ilgamete sociologo, tautotyrininko ir istorijos filosofo patirtimi, savo knygoje piešia ne visai tradicinį lietuvių tautos ir jos valstybės istorijos ir esaties vaizdą… Jo minties kelionė primena detektyvą… Profesoriaus netenkina nusistovėjusios, lyg ir visuotinai pripažintos nuostatos. Jis ieško ir suranda spragas kaip ir „kitu kampu“ pažvelgti ir atskleisti tas tiesas, kurios, jo nuomone, yra ypač jautrios ir skaudžios mūsų šalies istorijai, o taip pat ir dabarčiai. Žvelgia į tas tiesas, kurios yra nutylėtos arba „puse lūpų“, o gal ir tendencingai interpretuotos.

Profesorius kalba apie „klaidinančią istorinę sąmonę“, apie ją gimdančias aplinkybes. Jis originaliu braižu išskleidžia lietuvių tautos etnokultūrinę, etnopsichologinę prigimtį (tautos matricą), konstruoja ją atskirais vaizdžiai sudėliotais kontūrais ir pavyzdžiais. Knygos tekstas pagyvinamas paties autoriaus pilietinės, jutiminės minties proveržiais ir nutikimais. 

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. !!!:

  ALKUI….Gal galima istrauku is gerbiamo Grigo knygos…

 2. antanas:

  Gal kas galėtų mane pakonsultuoti, ar yra Lietuvoje išleista ir viešai prieinama skaitytojams knyga-katalogas apie jėgos struktūras NKVD, KGB tardytojus ir budelius, kurie 1941-1953 m tardė, kankino, žudė ir trėmė į Sibirą lietuvius. Paskutiniu laikotarpiu Lietuvos žiniasklaida uzurpuota žydiško kvapo tema. L.Ryto televizija “Nuoga tiesa”, leidžiamos viena po kitos knygos holokausto tema, smerkiami lietuviai žydšaudžiai, tardomi žydšaudžių net vaikai ir anūkai. Pataikaujant žydams net galvijų skerdimas įteisintas ritualinis… Ar mes esame jau ant tiek priklausomi nuo žydų, kad knygos- vardinio katalogo apie Lietuvos genocidą atsiradimas galimas, gavus sutikimą iš pono E.Zurofo? Būkim objektyvus, aš ne už holokaustą, bet prisiminus Rainių skerdynes, prisiminus NKVD žydų tautybės tardytojus, budelius ir raudonuosius partizanus, negaliu ramiai miegoti, kol iki šiol nėra viešai įvardinti žydų kilmės NKVD, KGB pareigūnai, kurie okupaciniu laikotarpiu kolaboravo su komunistine Rusija, yra prisidėję prie Lietuvos gyventojų genocido, tame skaičiuje kankino mano tėvą.

  • S:

   Čia yra rodiklis, kad Lietuvai nepavyko išsilaisvint iš komunistinės priespaudos. Tie patys raudonieji žydai kaip tada, taip ir dabar dar laikomi didvyriais, kad lietuvius žudė. “Išrinktoji” tauta visada aukščiau, o vietiniai gyventojai nustumti užribyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė