Žalieji aptars sąžiningos prekybos klausimus (0)

Ekonomika.lt nuotr.

Ekonomika.lt nuotr.

Kovo 4 d. Vilniuje Užupio meno inkubatoriaus galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10) susivienijimas Žali.LT surengs atvirą renginį-konferenciją „Aplinka ir žmonės: nuo sąžiningų vaisių iki tvarios mados“, kurioje patirtimi dalinsis Lietuvos ir užsienio aplinkosaugos bei profesinių sąjungų ekspertai.

Viena iš pagrindinių renginio temų – sąžininga prekyba. Nepagrįstai kylančios maisto produktų kainos – tai akivaizdus nesąžiningos rinkos žaidėjų veiklos pasekmė. Vieni jų turėdami didesnę galią imasi dominuoti ir reguliuoti visą atsiskaitymo grandinę, kurioje dažniausiai nukenčia maisto produktų augintojai ir pirkėjai. Tačiau pastarieji iš tiesų turi galimybę padėtį keisti. Tai rodo pastarųjų metų vakarų šalyse neįtikėtinos sėkmės susilaukusios akcijos.

„Pagrindinė renginio viešnia – ūkininkų teises ginanti atstovė iš tolimojo Vindvardo salyno, Kozel Fraser. Lietuvoje pirmą kartą viešinti atstovė yra baigusi verslo valdymo studijas Jungtinėse Amerikos Valstijose, šiuo metu studijuoja Londono universitete darnų vystymąsi. K. Fraser pristatys kokį poveikį Europos vartotojai daro darbuotojams iš besivystančių šalių“, – sako taip pat renginyje sąžiningos prekybos temą analizuosianti Darija Skvarnavičiūtė, tarptautinės kampanijos „Reikalauk sąžiningų vaisių“ (angl. „Make Fruit Fair“) koordinatorė Lietuvoje.

Kovo 4 d. konferencijoje bus kalbama ir apie tarptautinių prekybos sutarčių poveikį Lietuvai bei Europai. Ar iš tiesų jos sukurs tūkstančius darbo vietų ir paskatins ekonomikos augimą, ar prisidės prie saugesnės ir sveikesnės visuomenės kūrimo? Kartu renginyje bus pristatyti konkretūs būdai ir veiksmai, kurių imantis aplinkosauginis švietimas gali būti suvoktas ir įsisavintas. Tai ir modernūs anglų kalbos mokymosi būdai, ir „Žemės valandos“ minėjimas, suburiantis tūkstančius žmonių, ir universalus aukštosios tvarios mados išpildymas – išskirtinis „Upcycled by LT“ projektas.

Konferencijos dienotvarkė:

10.00 dalyvių registracija
10.30 – 12:00 Aplinkosauginis forumas:
Sąžininga prekyba atogrąžų vaisiais – kodėl mums tai rūpi?, Darija Skvarnavičiūtė, tarptautinės kampanijos „Reikalauk sąžiningų vaisių“ (angl. „Make Fruit Fair“) koordinatorė Lietuvoje.

Anglų kalba ir aplinkosauginis švietimas – kas bendro?, Rima Aleknavičiūtė-Stasiulė, tarptautinio Erasmus+ S.M.I.L.E projekto koordinatorė.

Žemės valanda – kelias į žmonių širdis, Vytenis Ardišauskas, Žali.LT narys.

Aš prieš CETA, nes myliu Planetą, Karolis Klimka, Europiečių iniciatyvos prieš TTIP ir CETA atstovas Lietuvoje, projekto „Piliečiai ir verslas prieš CETA ir TTIP“ koordinatorius.

Kavos pertrauka

12:45 – 14:00 Įkvepiančios kalbos: Vartotojų galia užtikrinant pokyčius, Kozel Fraser, Vindvardo salyno ūkininkų asociacijos koordinatorė (pranešimas anglų kalba)
„Upcycled by LT“ projektas – tvarios mados iniciatyva Lietuvoje, Vida Strasevičiūtė ir Tomas Bara (Thom Bara), dizaineriai
14:20 – 15:30 Uždaras Susivienijimo Žali.LT ataskaitinis metinis susirinkimas.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė