Saugomose teritorijose mažėja vagonėlių (0)

Vagonėlis išvežamas iš saugomos teritorijos | Veisiejų regioninio parko direkcijos nuotr.

Vagonėlis išvežamas iš saugomos teritorijos | Veisiejų regioninio parko direkcijos nuotr.

Lietuvos saugomose teritorijose neteisėtai pastatytų kilnojamųjų objektų sparčiai mažėja. Pastebėjus neteisėtai pastatytą vagonėlį, dažnai užtenka tik įspėti savininką apie priverstinį nuvežimą, taikytinas priemones ir kaštus – savininkas objektą pašalina.

Tačiau nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose vis dar pasitaiko atvejų, kai tenka vagonėlius išvežti priverstinai. Vienas tokių atvejų buvo Veisiejų regioniniame parke, kai direkcija ėmėsi išvežti neteisėtai pastatytą vagonėlį. Šio vagonėlio buvo imtasi dar 2011 metais. Siųstų pranešimų pažeidėjas nepaisė. Tad Dumbliauskų kaime esantis vagonėlis buvo priverstinai nuvežtas į Lazdijuose esančią saugojimo aikštelę. Vagonėlio savininkas turės padengti vagonėlio nuvežimo ir jo saugojimo kaštus.

Toks priverstinis nuvežimas gresia ir kitiems saugomose teritorijose neteisėtai pastatytiems kilnojamiesiems statiniams, neatitinkantiems saugomų teritorijų apsaugos tvarkos reikalavimų.

Daugiausia neteisėtai pastatytų vagonėlių nustatyta Labanoro bei Veisiejų regioniniuose parkuose.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos pranešė, kad jau pastebėta, jog vagonėlių saugomose teritorijose ženkliai sumažėjo. Jeigu 2007 metais jų buvo aptikta daugiau kaip 200, tai 2016 metais – tik 21 vagonėlis. Sumažėjimas stebimas nuo 2013 metų, kai buvo priimtas Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymas  „Dėl saugomose teritorijose neteisėtai pastatytų, laikomų ar naudojamų vagonėlių ar kitų kilnojamųjų objektų arba įrenginių priverstinio nuvežimo tvarkos aprašo“.

Primename, kad Saugomų teritorijų įstatyme apibrėžta, kad vandens telkinių apsaugos zonose draudžiama statyti vagonėlius paežerėse, paupiuose, miškuose, kitose vietose. Valstybinių parkų apsaugos reglamentuose, draustinių nuostatuose taip pat įtvirtintas draudimas statyti, laikyti ir naudoti apgyvendinimui, nakvynei, maitinimui vagonėlius, mobiliuosius namelius, išskyrus atvejus, kai jie naudojami  kaip laikinieji statiniai statybos laikotarpiu, mokslinių įstaigų tyrimams vykdyti, įregistruotiems bitynams, masiniams renginiams, turint atitinkamų tarnybų išduotus leidimus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė