Prahoje pristatytas dokumentinis filmas apie „Misija Sibiras“ (video) (0)

„Mene Tekel“ | urm.lt nuotr.

„Mene Tekel“ | urm.lt nuotr.

Kovo 1 dieną Prahoje festivalio „Mene Tekel“ dokumentinių filmų programoje buvo parodytas režisierės Julijos Ciurupos filmas „Misija Sibiras: keturiolika nežinomybės dienų arba kaip mes gėrėme kavą su bobute“. Filmas, pasakojantis apie 2015 metais įvykusią jaunimo tremtinių kapų tvarkymo ekspediciją Tomsko krašte, užsienyje buvo parodytas pirmą kartą.

Filmą kino teatre „Ponrepo“ pristatė misijos dalyvė ir filmo režisierė Julija Ciurupa. Autorė susirinkusiai publikai papasakojo savo asmeninę istoriją, kodėl ir kaip prisijungė prie skaudžią istorinę Lietuvos praeitį siekiančio įamžinti projekto. J. Ciurupa pristatė misijos tikslus ir pasiekimus bei visuomenės reakciją į jaunimo patyrimus aplankius Sibire išsibarsčiusius lietuvių tremtinių kapus.

Gausiai susirinkusi festivalio publika ilgai ir gyvai diskutavo apie filmo įtaką visuomenės savivokai, jaunimo santykį su istorine atmintimi, dalijosi įspūdžiais, klausinėjo apie filmo sukūrimo aplinkybes.

Lietuvos ambasada šiuo dokumentinio filmu rodymu tęsia jau daugiau kaip dešimt metų rengiamų Lietuvos jaunimo ekspedicijų į Sibirą ir kitas lietuvių tremties vietas pristatymą Čekijos visuomenei.

Prieš totalitarizmą nukreiptame festivalyje „Mene Tekel“ 2017 m. taip pat yra eksponuojama „Misija Sibiras“ dešimtmečio paroda, kurią iki kovo 5 d. galima aplankyti Prahos Sniego Dievo Motinos vienuolyno ambite.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė