Sostinėje pradėjo griūti nelegalios tvoros (0)

Tvora, kelias | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Tvora, kelias | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pirmosiomis pavasario dienomis sostinės savivaldybė nugriovė neteisėtai užtvertas tvoras Žvėryne, Birutės gatvėje – ties dviračių ir pėsčiųjų takais.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius praėjusią vasarą pažadėjęs vilniečiams, kad nesitaikstys su neteisėtai grobstoma žeme, nesulaukęs kitų atsakingų institucijų reakcijos, pats ėmėsi griauti nelegalius užtvarus.

„Pernai pradėję tvarkyti natūralius Neries krantinių takus, projektuoti dviračių trasas, aptikome užgrobtų, savo reikmėms akivaizdžiai naudojamų valstybinės žemės sklypų. Paaiškėjo, kad jau dešimtmetį ši problema nesprendžiama, nors visos institucijos mato akivaizdžius žemės grobimo faktus, tačiau nieko nedaro. Akivaizdu, kad tai savavaliai apsitvėrimai ir tai turi pagaliau pasibaigti. Nesulaukėm reakcijos į savivaldybės siųstus raginimus atlaisvinti želdiniais aptvertas miesto teritorijas, imamės iniciatyvos patys ir jau greit pakviesim drąsiai ateiti pasivaikščioti prie Neries Žvėryne, nes šis takas bus grąžintas vilniečiams“, – sakė Vilniaus meras, ardydamas nelegalią gyvatvorę.

Dėl savavališkai užimtų ir naudojamų valstybinės žemės plotų ties trimis  Birutės g. namais savivaldybė ne kartą kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą. Tarnyba atliko patikrinimus. Vieno sklypo savininkui buvo surašytas protokolas dėl administracinio nusižengimo, jis įpareigotas pašalinti savavališkus statinius iki vasario pabaigos, to jis ėmėsi prieš kelias dienas. Kitų dviejų sklypų savininkai aiškinosi, kad gyvatvores šalia savo sklypų valstybinėje žemėje įrengė ne jie.

Valstybinėje žemėje buvo užaugintos aukštos tankios gyvatvorės, trukdančios nutiesti apie 2 km dviračių ir pėsčiųjų takus, kurie drieksis nuo Senojo Žvėryno tilto iki Vingio parko tilto. Vaizdingoje teritorijoje palei Nerį suprojektuotas 3 m pločio dviračių takas. Šis naujas dviračių takas – didesnio dviračių takų statybos ir atnaujinimo projekto dalis, nes per artimiausius porą metų Vilniuje iš viso planuojama pradėti tiesti apie 45 kilometrus dviračių takų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė