Vilniuje lankytojų laukia istorinės keramikos interpretacijų parodos (0)

Keramikos paroda „Senųjų amatų dirbtuvėse“ | Rengėjų nuotr.

Keramikos paroda „Senųjų amatų dirbtuvėse“ | Rengėjų nuotr.

Iki kovo 5 d. „Senųjų amatų dirbtuvėse“ Vilniuje (Savičiaus g. 10) dar galima pasigrožėti dviejose istorinės keramikos interpretacijų parodose pristatomais keramikų meniniais darbais.

Parodų autoriai – Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro dailiųjų keramikos dirbinių gamintojo specialybės mokiniai. Jaunieji kūrėjai lankytojus intriguoja pribloškiančia eksponatų įvairove ne tik laike – nuo neolitinės iki XX amžiaus keramikos,– bet ir geografiškai: dirbiniuose regimi Kinijos, Afrikos, Europos, Šiaurės ir Pietų Amerikos kultūrų ženklai.Pirmoji paroda – „Juoda. Balta. Raudona“ – sudaryta iš lipdytinės keramikos interpretacijų, artimų (re)konstrukcijoms, bet atliktų šiuolaikinėmis priemonėmis. Parodos koncepcija remiasi natūralioje keramikoje dominuojančiomis spalvomis: juoda, balta ir raudona.  Jomis sukuriami archetipiniai vaizdiniai. Archetipų idėja keramikos dirbiniuose jau ne vienerius metus yra skatinama Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centro mokytojo, profesionalaus keramiko Valdo Pukevičiaus pastangomis.

„Kasmet besimokantiems keramikos suteikiu galimybę iliustruoti savo darbuose įvairių kultūrų ir amžių ženklus. Taip šiandieninio jaunojo menininko kūryboje atsikartoja netikėtos, stebinančios ir įkvepiančios laiko bei kultūrų aliuzijos,“ – pasakoja vienas iš parodos kuratorių.

Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centre dailiųjų keramikos dirbinių gamintojo specialybės mokoma ne vienerius metus. Šiųmečiai parodos autoriai – jau ketvirtoji karta. Parodos atidarymo metu keramikos mokytojas V. Pukevičius džiaugėsi, kad kasmet jo mokiniai yra vis nuostabesni: „Keramika patraukia įdomių, veiklių ir labai skirtingų žmonių būrį. Čia mokėsi ar šiuo metu mokosi medikai, dizaineriai, kirpėjai ir siuvėjai, vadybininkai ir įvairių krypčių pedagogai. Šiemet amatu susidomėjo daugiavaikė mama, barista, profesionali akordeonistė, archeologijos doktorantė, stiuardesė ir kiti.“

„Aš pats esu gana kuklus, tačiau, neabejotinai, menininkui būtinas ryžtas – kitaip šios parodos nebūtų,“ – sakė V. Pukevičius, dėkodamas savo mokinei archeologei ir amatininkų klubo „Dvaro meistrai“ prezidentei Virginijai Rimkutei. Būtent jos iniciatyva „Juoda. Balta. Raudona“ dirbiniai iš mokyklos dirbtuvėlių buvo perkelti į visuomenei atviras ekspozicines erdves.

Kartu su jau minėta paroda, „Senųjų amatų dirbtuvėse“ galite apžiūrėti ir šios archeologės asmeninę (re)konstruotos ir meninės keramikos parodą. Šios parodos eksponatai atkartoja neolito – ankstyvojo geležies amžiaus – stilistiką. „Įvairovę smagu pažinti ir atrasti. Laikotarpio ir geografijos magija kiekvienam iš eksponatų kuria skirtingas istorijas, kurių alternatyvias versijas gali kurti ir parodos lankytojas,“ – atsiliepė V. Rimkutė.

Parodas jau įvertino žinomi Lietuvos dailininkai ir keramikai Dainius Strazdas bei Elena Aleksejeva, dirbantys istorinės keramikos tradicijas atkuriančiame „Vilniaus puodžių ceche“. Tačiau į parodą mielai kviečiami ir laukiami ne tik profesionalai, bet ir keramikos, archeologijos, istorijos, meno mylėtojai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė