Vėl į Lietuvą parskris „Aukso paukštės“ (nuotraukos) (1)

Aukso paukštė | LNKC nuotr.

Aukso paukštė | LNKC nuotr.

Kaip ir kiekvieną pavasarį, pagerbti geriausių mėgėjų meno kolektyvų gimtinėn grįžta „Aukso paukštė“ – jau aštuoniolika metų ši skrajūnė keliauja po Lietuvos kraštus, džiugindama senolius ir jaunus muzikantus, šokėjus ir dainininkus, savo sparnais priglobianti aktorius, dūdorius, folkloro atlikėjus. Šiais apdovanojimais Lietuvos nacionalinis kultūros centras (LNKC) ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įvertina geriausius metų kolektyvus ir jų vadovus už reikšmingą ir aktyvią meninę veiklą, naujas programas, laimėtas prizines vietas. 

Šiemet kiekvieno žanro kolektyvams vertinti sudaryta kompetentinga komisija atrinko 11 laureatų. Geriausiais suaugusiųjų teatrais ir vadovais šiemet paskelbti du Lietuvos teatrai: Anykščių kultūros centro teatras ir jo vadovas Jonas Buziliauskas bei Panevėžio rajono Miežiškių kultūros centro mėgėjų teatras ir vadovė Jurga Švagždienė.

Geriausios liaudiškų šokių grupės ir vadovo vardą pelnė Šakių kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Pynė“ ir vadovė Vitalija Venienė. Geriausiu liaudiškos muzikos ansambliu ir vadovais tapo Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“ bei vadovai Roberta Macelienė, Onutė Aleknavičienė ir Povilas Velikis. Vilniaus miesto savivaldybės Naujosios Vilnios kultūros centro tautinių šokių ansamblis „Vaiva“ ir vadovai Jurgita Galdikienė bei Dainius Petručionis pripažinti Geriausiu liaudiškų šokių ansambliu ir vadovais.

Geriausio krašto folkloro ansamblio ir vadovo vardas skirtas Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansambliui „Alksna“ ir Dainorai Petrikienei, Geriausiu miesto folkloro kolektyvu ir vadovu tapo Kauno tautinės kultūros centro folkloro ansamblis „Dailingė“ ir vadovė Birutė Nemčinskienė.

Geriausiu pučiamųjų instrumentų orkestru pripažintas Vilkaviškio rajono Kybartų kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras „Kybartai“  ir jo vadovas Donatas Ziegoraitis.

Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų moterų chorui „Dangė“ ir vadovei Judita Kiaulakytei skirta Geriausio suaugusiųjų choro ir vadovo, o Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mergaičių (jaunių) chorui „Gama“ ir vadovei Dainai Kavaliauskienei – Geriausio vaikų arba jaunimo choro ir vadovo vardas.

Geriausiu naujai susikūrusiu mėgėjų meno kolektyvu ir vadovu pripažintas Vilniaus miesto Dainos mylėtojų klubo mišrus choras ir jo vadovas Vytautas Verseckas.

Už nuopelnus tautinei kultūrai šiemet įvertinta folkloro ansamblių vadovė, Klaipėdos universiteto docentė Irena Nakienė.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė