Pradedama kelių priežiūros pertvarka (0)

Vilniaus vakarinio aplinkkelio atidarymas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Jau šiais metais Lietuvos valstybinės reikšmės kelių priežiūra bus patikėta vienai valstybės įmonei, kuri bus įsteigta sujungiant šiuo metu tokį darbą atliekančias 11 valstybės įmonių.

„Politinės valios trūkumas buvo svarbiausia priežastis, kodėl iki šiol nevyko kelių priežiūros įmonių reforma. Daugybę metų buvo žinoma apie korupciją šiame sektoriuje, tik iki rajono ribos nuvalyti keliai – dešimtmečiais nesprendžiama problema. 11 administracinių aparatų neužtikrina efektyvaus darbo paskirstymo ir resursų valdymo. Ši situacija privalo keistis. Reformos tikslas nėra paprastų darbuotojų atleidimas – reformos taikinys yra korupcijos ir aplaidaus valdymo šaltinis – regionų neoficialiais karaliukaisvirtę veikėjai – medžiotojai ir puotų organizatoriai, kurių šešėlis nuolat šmėžuoja juodojoje viešųjų pirkimų statistikoje“, – sakė susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Planuojama, kad reforma kasmet leis sutaupyti 8,5 mln. eurų. Šis Susisiekimo ministerijos planas šią savaitę bus pristatytas Vyriausybei. Kelių valdymas ir priežiūra bus organizuojami ne regioniniu, bet valstybės mastu, taip dirbant efektyviau ir taupiau.

Artimiausiu metu Susisiekimo ministerija parengs reikiamus Vyriausybės nutarimų ir įstatymų pakeitimo projektus, kad juos būtų galima svarstyti jau šio pavasario Seimo sesijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė