Telšiškiai grūste išgrūdo žiemą (nuotraukos) (0)

Šventės rengėjų nuotr.

Šventės rengėjų nuotr.

Ugnimi, garsiais šūkiais, skambiomis dainomis, trankiais šokiais ir nuotaikinga muzika telšiškiai vijo žiemą lauk iš kiemo. Dešimčių dešimtys persirengėlių skubėjo į Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspoziciją švęsti Užgavėnių. Nepabijota net žvarbaus oro.

Susirinkusiuosius džiugino išradingai kurtos kaukės, smagūs ir originalūs žaidimai, gardus šiupinys, riebūs mieliniai blynai su įvairiausiais pagardais. Ale, lengvai ekspozicijos vidun nepavyko patekti – pirmiausia reikėjo skaistyklą pereiti, o tik tuomet jau ir į tikrąją šventę pasisekė (arba ne) pakliūti.

„Rėitus kėlnuodamė, jopėlės doskindamė, klumpius brazdėndami vėsė spordoliousem“, – kvietime į Užgavėnių šventę visiems rašė organizatoriai Telšių kultūros centras. Renginį surengti padėjo ir Žemaičių muziejus „Alka“ darbuotojai.

Subruzdėjusius į Žemaitijos kaimo ekspoziciją visus į savo jurtą viliojo būrimo paslaptis išmanančios moterys, o patekę ten jau buvo maloniai nustebinti magijos, ateities prognozių, buriamų iš delno. Užgavėnių šventėje persirengėliai iš keptuvės į keptuvę mėtė blynus, nuo vienos paklodės ant kitos šoklią blusą svaidė.

Telšių kultūros centro, Žemaičių muziejaus „Alka“ persirengėliai kartu su svečiais iš Platelių Žemaitijos nacionalinio parko folkloro ansambliu „Platelē“ (vad. Aivaras Alminas, jam talkina žmona Aliona Alminienė) linksminosi taip, kad iš padų dulkės rūko. Laimė, drėgnas sniegas ir telkšančios balos viską užgesinti spėjo. Muzikantai pristatė žemaitiškų Užgavėnių tradicijas, dainas, šokius. Persirengę įvairiais veikėjais: daktarais, vestuvininkais, meškom, gervėm, ožiais, avinais, velniais, giltinėm, ir kt. visi stengėsi perteikti Užgavėnių dvasią.

„Užgavėnės – labai smagi šventė. Visuomet atsakingai ruošiamės su šeima, gaminamės kaukes, kepame blynus ir vejame žiemą iš kiemo“, – sakė šventėje pakalbinta Rūta.

Būrys persirengėlių iš Platelių su persirengėlių generolu priešakyje iš Telšių šmaikščiai, gudriai ir iš pasalų ruošėsi varyti žiemą.

„Kokių dailių velniukų, jaunųjų ir jaunikių šiandien sutikau. Žiema, lėk iš kiemo kūlversčiais“, – juokaudama sakė ponia Jūratė.

Prisismaginę visi skubėjo stebėti Lašininio ir Kanapinio kovos. Savo stiprybę šie du aiškinosi traukdami virvę. Pagalbos vienodai sulaukė abu, tik žemaičiai taip stipriai laukia pavasario, kad visas jėgas sutelkė Kanapiniui padėti. Tik trūkt! Ir nusirideno Lašininis su visa palaikymo komanda tiesiai į griovį. Džiaugsmui ribų nebuvo. Užkurta Morė, pasigirdo žemaitiškos skanduotės „Žėima, žėima, biek ėš kėima“, aplink degantį laužą šokti trankūs šokiai. Žemaičiai prognozuoja, kad jau nuo kovo pirmosios laukia kaitinanti saulė ir 25 laipsniai šilumos!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė