Šiais metais Vilniaus knygų mugė sulaukė beveik 63 tūkst. lankytojų (nuotraukos) (0)

Knygų mugė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Knygų mugė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Keturias dienas parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje Vilniaus knygų mugėje šiemet apsilankė 62 840 žmonių. Organizatorių teigimu, toliau stebimas augantis susidomėjimas renginiu, o užsienio svečiai stebisi lietuvių meile literatūrai ir knygos grožiui.

Parodų ir kongresų centro „Litexpo“ parodos grupės vadovė Milda Gembickienė pastebi, kad nemažėjantis susidomėjimas mugės renginiais rodo, jog mugė jau pakeitė rūbą ir svarbiausia jos dalimi tampa kultūriniai renginiai.
„Šiemet siūlėme per 400 įvairiausių renginių, susitikimų, pristatymų ir diskusijų. Ir visi jie rado savo auditoriją, susidomėjusių žmonių būrį. Vilniaus knygų mugė vis labiau tampa ta vieta, kurioje ne tik perkamos knygos, kalbamasi apie literatūrą, bet į kultūrą žvelgiama plačiai, atvirai, ieškant atsakymų į svarbius ir kartais nepatogius klausimus. Keturioms dienoms čia persikelia ne tik kultūrinis, bet ir visuomeninis gyvenimas, kurio dalimi gali tapti kiekvienas“, – sako M. Gembickienė.

Užsienio svečių akimis, atrodome, kaip dėl knygų ir skaitymo išprotėjusi šalis. Keturias dienas į susitikimus bei pokalbius ėję lankytojai stebino net visko mačiusius mugės užsienio svečius.

„Esu be galo nustebintas, kiek daug žmonių atėjo ne tik į mugę, bet ir į susitikimą su mumis. Ispanijoje į knygos pristatymą dažniausiai ateina 15 žmonių: rašytojo tėvai, šeimos nariai, draugai, pora tolimesnių giminaičių ir dar keli atsitiktiniai žmonės. O čia knygomis ir autoriais domisi pilnos salės, kurios mūsų nepažįsta, bet nori atrasti ir jie ne tik klausosi, bet ir klausia, aktyviai dalyvauja“, – šypsojosi ispanų rašytojas Franseskas Miralesas.

Tuo metu mugės lankytojai dėmesį vienodai skirstė Lietuvos ir užsienio autoriams ne tik renginiuose, bet ir rinkdamiesi knygas.

„Leidėjai šiemet džiaugiasi išaugusiais pardavimais ir nemažėjančiu susidomėjimu lietuvių autorių kūryba. Tai jau kelerius metus stebima tendencija, kuri nesikeičia, o ją patvirtina ir pilnas sales surenkantys lietuvių autoriai, kai anksčiau tokios sėkmės galėjo tikėtis tik užsieniečiai“, – sako leidyklos „Tyto Alba“ vadovė ir mugės organizacinio komiteto narė Lolita Varanavičienė.

Šiemet Vilniaus knygų mugėje savo vietą ir vėl rado garsiausi šalies muzikos atlikėjai bei leidėjai. Muzikos salės organizatorių teigimu, tai, kad programoje dominavo pokalbiai su atlikėjais, tik dar labiau padėjo ištirpdyti barjerus tarp ant scenos paprastai stovinčių atlikėjų ir jų gerbėjų.

„Muzikos salė gimė iš noro sukviesti visus į vieną erdvę, sukurti sąlygas bendrauti be barjerų ne tik atlikėjams vieniems su kitais, bet ir su klausytojais. Tai, kad šiemet programoje dominavo ne pasirodymai, bet pokalbiai, programą itin praturtino, o ribas tarp atlikėjų ir klausytojų dar labiau ištrynė. Buvo puiki proga išgirsti įdomių istorijų, sužinoti, kaip gimsta visų mėgstama muzika, kas sukasi atlikėjų galvose, kaip jie mato pasaulį ir kas jiems svarbu. Pokalbių dalyviais galėjo tapti patys mugės lankytojai užduodami klausimus ir išgirsdami atvirus ir nuoširdžius atsakymus. Taigi didelio dėmesio susilaukė ne tik pati muzika, bet ir jos kūrėjai“, – sako AGATA projektų vadovė, Muzikos salės kuratorė Justina Baliūnaitė.

Paskutinę mugės dieną jau tradiciškai paskelbta ir kitų metų Vilniaus knygų mugės tema. 2018 m. vasario 22-25 d. vykstanti mugė visus neabejingus žodžiui ir kūrybai kvies su tema „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė