Saugokime varles (0)

saugokime varles_vstt.lt

vstt.lt nuotr.

Kovo 5 d., siekiant išsaugoti pavasarį migruojančias varles, saugomų teritorijų direkcijos daro užtvarus šalia automobilių kelių. Lietuvos gamtos fondas organizuoja mokymus, kurių metu sužinosite apie varliagyviams kylančias grėsmes bei kaip patys galite prisidėti prie migruojančių varliagyvių išsaugojimo.

Kiekvieną pavasarį stebite varles ir rupūžes, žūstančias po automobilių ratais pavasarinės migracijos metu? Jūs galite sumažinti aukų skaičių jau šį pavasarį – padėkite varlei pereiti kelią. Kaip? – dalyvausite šiuose mokymuose ir sužinosite.

Mokymų metu sužinosite ne tik kaip perteikti varlėms saugaus eismo pradžiamokslį, bet ir apie sėkmingas migruojančių varliagyvių gelbėjimo iniciatyvas, Lietuvoje bei Estijoje suvienijusias ištisas bendruomenes. Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistė Dalia Bastytė  papasakos apie Lietuvoje gyvenančias retas varliagyvių rūšis bei joms kylančias grėsmes. Patirtimi, kaip sumažinti varliagyvių žūčių skaičių pavasarinės migracijos metu, pasidalins Lietuvos herpetologų draugijos narys Tadas Bujanauskas. Estijos gamtos fondo atstovė Kristina Kiubarsep (Kristiina Kübarsepp) papasakos apie visuomenines iniciatyvas Estijoje, kurių metu vietinės bendruomenės savo rankomis išsaugo tūkstančius migruojančių varliagyvių.

Lietuvos gamtos fondas taip pat kviečia dalyvauti bendruomenių, kurios jau šį pavasarį norėtų padėti varliagyviams saugiai pereiti kelią, atstovus. Fondas rengiasi padovanoti rinkinį saugiam varliagyvių „lydėjimui“ per kelią: šviesą atspindinčią liemenę, žibintuvėlį, kibirą ir pirštines.

„Jei Jūsų bendruomenė atokiau nuo sostinės, tačiau labai norėtų prisidėti prie varliagyvių gelbėjimo – susisiekite su mumis, sutarsime, kaip galėtume kompensuoti Jūsų kelionės išlaidas“, – kviečia Lietuvos gamtos fondas.

Dalyvauti gali ne tik bendruomenių atstovai, bet ir pavieniai asmenys, kuriems rūpi išsaugoti migruojančius varliagyvius. Norintys dalyvauti prašomi registruotis iš anksto: dalia.b@glis.lt

Programa

Kovo 5 d. Renginys vyks Vilniuje (konkreti vieta dar tikslinama).

13:00 Dalyvių registracija

13:15 Lietuvoje gyvenantys varliagyviai, jiems kylančios grėsmės bei pastangos juos išsaugoti. Dalia Bastytė, Lietuvos gamtos fondas

13:40 Vietos bendruomenių pastangos apsaugoti migruojančius varliagyvius Estijoje. Kristiina Kübarsepp, Estijos gamtos fondas

14:40 Pastangos apsaugoti nuo žūties migruojančius varliagyvius Vilniaus Vingio parke. Tadas Bujanauskas, Lietuvos herpetologų draugija.

15:00 Dalyvių diskusija: kokios pagalbos reikia vietos bendruomenėms, kad jos imtųsi saugoti savo kaimynystėje gyvenančius varliagyvius?

16:00 Ekskursija į varliagyvių migracijos vietoves Vingio parke

Registracija į renginį iki kovo 2 d.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė