Londone vyks diskusija apie Leonido Donskio intelektualinį palikimą (2)

Leonidas Donskis | wikipedia.org nuotr

Leonidas Donskis | wikipedia.org nuotr

„Leonidas Donskis – ant dviejų pasaulių  ribos“ – diskusiją tokiu pavadinimu kovo 2-ąją 18:30 val.rengia London School of Economics Baltijos šalių studentų atstovybė, Lietuvos Respublikos ambasada Didžiojoje Britanijoje bei šioje šalyje gyvenantys artimi filosofo bendražygiai. Renginiu siekiama ne tik tarptautinėje aplinkoje pagerbti L. Donskį, įvertinti jo intelektualinį palikimą, bet ir toliau plėtoti jam svarbias idėjas.

„On the Boundary of Two Worlds“ („Ant dviejų pasaulių ribos“) – taip vadinasi Leonido Donskio įkurta ir redaguota vienintelė pasaulyje Baltijos studijoms skirta  akademinė knygų serija, leidžiama „Rodopi“ leidyklos. Leonidas Donskis ne tik pats daug rašė apie identiteto dichotomijas ir takumą, bet, atrodo, kad daugeliu atvejų ant dviejų pasaulių ribos driekėsi ir paties L. Donskio gyvenimo ir kūrybos kelias: akademikas tarp politikų ir politikas tarp akademikų, liberalas socialiniame bei intelektualiniame gyvenime ir konservatorius mene, lietuvis Europoje ir europietis Lietuvoje.

„Norime ne tik nusilenkti Leonido Donskio gyvenimui ir kūrybai. Esame įsitikinę, kad ne mažiau svarbu užtikrinti jo intelektualinės minties tolimesnį gyvavimą, jo idėjų sklaidą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų – šis renginys viena pirmųjų pastangų tai daryti“, – žada rengėjai.

Ar šiandien vis stiprėjant anti-intelektualizmui intelektualai turi formuoti ir įtakoti politiką bei socialinį diskursą? Ar jie turi jausti pareigą rūpintis savo šalies ateitimi, o gal likti tik pasyviais stebėtojais? Šią L. Donskiui itin rūpėjusią problematiką vakaro diskusijoje gvildens svečiai iš Lietuvos: buvęs LR Kultūros ministras ir ambasadorius prie UNESCO, dabartinis Seimo narys Arūnas Gelūnas ir Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, istorikas Egidijus Aleksandravičius, vakare taip pat laukiami istorikas, teisininkas, Baltijos šalių ekspertas Yvas Plasro (Yves Plasseraud), buvę L. Donskio kolegos Europos Parlamento nariai. Video pasisakymu į susirinkusius kreipsis Jo Ekselencija Prezidentas Valdas Adamkus. Deja, likimas lėmė, kad vaizdinės žinutės renginiui nebespėjo įrašyti L. Donskio akademinis bendražygis profesorius Zygmuntas Baumanas. Sulaukęs garbaus amžiaus, jis mirė likus vos kelioms dienoms iki suplanuoto filmavimo.

Zygmuntas Baumanas – ne vienintelė grandis, stipriai siejusi Leonidą Donskį su Didžiąja Britanija. Pastaraisiais metais L. Donskis buvo itin dažnas svečias Britų salyne, skaitė viešas paskaitas London School of Economics, University College London, Kembridžo, Oksfordo, Edinburgo, Warwicko universitetuose, jam suteiktas Bradfordo universiteto garbės daktaro vardas. Itin šiltas ryšys jį siejo su Didžiosios Britanijos universitetuose studijuojančiu jaunimu iš Lietuvos, jis nenustojo žavėtis šių jaunų, puikią ateitį turinčių žmonių ryžtu dirbti Lietuvai. „Svajoju dar pagyventi ir padirbėti šitų žmonių Lietuvoje – nes mūsų šalis bus nuostabi su jais“, – apie sutiktus vizitų Didžiojoje Britanijoje metu lietuvaičius yra sakęs Leonidas Donskis.

Renginys vyks čia: London School of Economics and Political Science, Houghton St, London WC2A 2AE, United Kingdom

Įėjimas laisvas, tačiau norintys dalyvauti turi užsiregistruoti čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė