„Atspindžiai“: „Nemuno“ žurnalas švęs penkiasdešimtmečio jubiliejų (video) (0)

Erika Drungytė, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Erika Drungytė, Audrys Antanaitis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Su „Nemunu“ užaugo ar auga jau mažiausiai trys lietuvių kartos. Vyresnioji ir vidurinioji kartą prisimena šį Kaune einantį žurnalą kaip drąsios minties, literatūrinių perliukų, vakarietiškų įvairenybių ir, ką ypač prisimena sovietinių cenzūrinių laikų vyrai, pikantiškų fotografijų su moterų aktais leidinį.

„Nemunas“ ištisus dešimtmečius buvo savitas ir nepakartojamas, turėjęs ir skleidęs savotišką kaunietiškumo ir laisvės aurą. Todėl reikia tik džiaugtis, kad, nepaisant daugybės „nepriklausomybės“ dovanų Lietuvai, tarp jų nebuvo „Nemuno“ karsto. Nepaisant mūsų nepriklausomos valstybės abejingumo tautos kultūrai, „Nemunas“ išliko, eina ir, stebindamas naujuosius kapitalistus, ruošiasi linksmai paminėti pusės amžiaus jubiliejų.

Su artėjančia gimtadienio švente „Nemuno“ kolegas sveikina ir „Alko“ žmonės. Nepaisant visų kultūros biurokratų pastangų, įsipareigojame išlikti. Nes esame Lietuvai reikalingi.

„Nemuno“ vyriausiąją redaktorę Eriką Drungytę Vilniaus knygų mugės metu kalbina Audrys Antanaitis. Filmuoja Arūnas Sartanavičius.

Kategorijos: Alko radijas, Pilietinė visuomenė, Radijo ekskursija „Atspindžiai“, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė