Socialinės apsaugos ir darbo ministras ramina savivaldybes (0)

Pabėgėliai, Stepanatakertas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Pabėgėliai, Stepanatakertas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija teigia, kad kiekviena savivaldybė jau yra paskyrusi savo atstovą-koordinatorių, atsakingą už su pabėgėlių integracija susijusių klausimų sprendimą, ir kartu su savivaldybėmis yra glaudžiai bendradarbiaujama dėl pabėgėlių integracijos.

„Noriu pabrėžti, kad prieglobsčio gavėjai bus tiesiogiai apgyvendinami ir integruojami tik tose savivaldybėse, kurios norės ir bus pasirengusios šiai integracijai. Taip pat svarbu akcentuoti, kad visos integracinės priemonės pabėgėliams, kuriuos priimame pagal Lietuvos įsipareigojimus ES, yra finansuojamos išskirtinai tik iš ES lėšų, skiriamų pabėgėlių perkėlimui – mūsų šalies biudžeto lėšų tam nenaudojama visai. Tai reiškia, kad pabėgėlių apgyvendinimo išlaidos, pašalpos, kalbos mokymai, ugdymo, psichologinės pagalbos ir visos kitos priemonės finansuojamos tik ES lėšomis,” sako ministras Linas Kukuraitis.

Pasak ministro, nuo balandžio ketinama tik šešias prieglobsčio gavėjų šeimas tiesiogiai integruoti į tam pasirengusias šalies savivaldybes, su kuriomis bus rastas sutarimas.

„Tai būtų bandomasis projektas ir tik jam pasiteisinus galvosime apie šios priemonės plėtrą”, akcentuoja L. Kukuraitis.

Šiuo metu šalies savivaldybėse gyvena 18 žmonių, perkeltų iš Graikijos: Vilniuje 11 žmonių, Kaune 5, Jonavoje ir Kėdainiuose po vieną žmogų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė