L. Linkevičius: Vašingtone Lietuva matoma kaip patikima sąjungininkė (0)

URM nuotr.

URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 23 dieną Vašingtone susitiko su JAV transliuotojų tarybos (Broadcasting Board of Governors) vadovybe, dalyvavo tyrimų centro „Atlantic Council“ diskusijoje ir Valstybės atkūrimo dienai skirtame renginyje ambasadoje.

Susitikime su Transliuotojų tarybos vadovu Džonu Lansingu ir Tarybos pirmininku Kenu Veinsteinu L. Linkevičius padėkojo už Lietuvai dovanotą siųstuvą, skirtą „Radio Free Europe/Radio Liberty“ (RFE/RL) transliacijoms į Rusiją ir Baltarusiją.

„Lietuva turi didelę patirti ne tik kaip Kremliaus kontroliuojamos žiniasklaidos melagingų naujienų taikinys, bet ir kaip šalis, kuri daug nuveikė, stiprindama visuomenės atsparumą informacinėms atakoms. Puikiai suprantame, kokia svarbi yra nepriklausoma žiniasklaida ir alternatyvi nuomonė. Todėl didžiuojamės, kad galėsime prisidėti prie žinių rusų kalba sklaidos ir alternatyvios nuomonės pateikimo rytinių kaimynų visuomenėms“, – sakė ministras.

Susitikime su JAV transliuotojų tarybos vadovybe taip pat aptartos galimybės toliau stiprinti Rytų Europos visuomenių atsparumą Rusijos kontroliuojamos žiniasklaidos kuriamai propagandai.

Trečiadienį ministras Vašingtone dalyvavo JAV tyrimų centro „Atlantic Council“ surengtoje diskusijoje su buvusiu JAV prezidento nacionalinio saugumo patarėju, Scowcroft tarptautinio saugumo centro vadovu gen. Džeimsu L. Džonesu, „Atlantic Council“ viceprezidentu Damonu Vilsonu, buvusiu NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Aleksanderiu Veršbou ir kitais žinomais ekspertais.

Diskusijoje buvo aptarti aktualūs transatlantinio bendradarbiavimo klausimai ir aktualijos, regione ir pasaulyje kylančios grėsmės ir priemonės joms įveikti. Daug dėmesio skirta JAV naujosios administracijos užsienio politikai ir jos prioritetams aptarti. Visi ekspertai aukštai įvertino Lietuvos įsipareigojimus stiprinti nacionalinius gynybos pajėgumus ir jų nuoseklų vykdymą, pasiekimus energetinio saugumo srityje ir pastangas bendroje kovoje prieš terorizmą.

Įtakingi tarptautinių santykių ekspertai pažymėjo, kad didelės ir sėkmingos Lietuvos pastangos stiprinti savo šalies ir viso regiono saugumą, tvirta pozicija ginant laisvės vertybes Europoje ir pasiryžimas stiprinti transatlantinį ryšį siunčia aiškią žinią amerikiečiams, kad Lietuva yra patikima sąjungininkė.

Lietuvos ambasadoje Vašingtone buvo surengtas Valstybės atkūrimo dienos progai skirtas minėjimas. Užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su JAV lietuvių bendruomenės atstovais.

L. Linkevičius taip pat davė interviu „Amerikos balso“ Rusijos ir Ukrainos tarnyboms.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė