Apdovanoti išradingiausi Vasario 16-osios įamžintojai (0)

Lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino sumaniausių akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ sumanymų autorius ir įteikė jiems nepriklausomos Lietuvos ir jos žmonių ženklą – valstybės trispalvę.

„Džiugu matyti, kad valstybės gimtadienis tapo vienybės švente visoje šalyje ir už jos ribų. Dėkoju visiems, kurie kūrybingai ir prasmingai minėjo Vasario 16-ąją, kad ji būtų džiaugsminga ir skambi laisvės šventė“, – sakė Prezidentė.

Penktą kartą vykusi šalies vadovės įsteigta akcija kvietė kūrybingai ir prasmingai minėti valstybės gimtadienį ir savo idėjomis dalytis su visa Lietuva. Oficialioje interneto svetainėje buvo užregistruota daugiau kaip 400 valstybės gimtadienio šventimo sumanymų.

Prie akcijos šiemet gausiai prisijungė mokyklos ir darželiai, vietos bendruomenės, įmonės, šalies miestai ir miesteliai, įvairios organizacijos bei užsienio lietuviai. Žmonės organizavo šventinius renginius, iškylas ir žygius, inicijavo įvairias akcijas, šventiškai puošė savo aplinką, ėmėsi labdaringos veiklos.

Už išradingumą, pilietinio mąstymo puoselėjimą, gebėjimą sutelkti bei tautiškumo ir bendruomeniškumo jausmą trispalvėmis Prezidentė apdovanojo 21 akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ pilietinę iniciatyvą.

Šalies vadovė Lietuvos vėliavą įteikė dailininkei Jolitai Vaitkutei, iš žemės sukūrusiai instaliaciją su Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarais.

Apdovanojimai taip pat įteikti „Klaipėdos Smeltės“ darbuotojams, Klaipėdos uosto aukščiausiame taške, beveik 100 metrų aukštyje, iškėlusiems Lietuvos trispalvę. Specialiai pasiūtą vėliavą iš tolo galėjo matyti ir į uostą įplaukiantys laivai.

Pasveikinta Kauno šv. Mato gimnazijos teatro komanda „Kubas“ už išskirtinį sustingimo iššūkio nufilmavimą, Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, kvietęs įvairiomis priemonėmis parašyti mūsų valstybės vardą. Šio miesto policininkai iš 29 tarnybinių automobilių sustatė 60 metrų ilgio žodį „Lietuva“.

Aktyviai į Prezidentės kvietimą sumaniai paminėti šalies gimtadienį atsiliepė kultūros centrai. Plungės žmonės buvo kviečiami pasidaryti nuotaikingą ir tautišką Vasario 16-ajai skirtą asmenukę, o Jonavos kultūros centras ir Ruklos įgula Vasario 16-ąją kartu su Pabėgėlių priėmimo centro gyventojais ir Lietuvos ir sąjungininkų kariais miesto centre kartu sustojo į skaičių „99“.

Šie metai taip pat pasižymėjo socialiai atsakingomis idėjomis. Bendrovė „Šilutės baldai“ ir Šilutės meno mokykla visiems savo miesto vaikų darželiams padovanojo natūralaus medžio kaladėlių, iš kurių vaikai statė Lietuvos valstybingumo simbolius – pilis. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos bendruomenė vyko į Karmelitų vaikų dienos centrą pasveikinti vaikų Vasario 16-osios proga ir vaišino pačių kepta duona. „bit&Byte“ kūrybinių technologijų akademija rengė technologijų dirbtuves, kuriose vaikai mokėsi programuoti ir kūrė šviečiantį Lietuvos istorinių ir geografinių vietų žemėlapį.

Anykščiuose esančių mokyklų mokiniai išsiuntė 2000 ranka rašytų ir mažųjų mokinių ir iliustruotus laiškų. Juose – jaunų žmonių mintys, skirtos visiems Lietuvos žmonėms.

Patriotizmo ugdymo nuo mažų dienų svarbą parodė išradingi šalies darželiai. Vilniaus darželio „Vandenis“ bendruomenė dovanojo devyniasdešimt devynis linkėjimus Lietuvai. Per akciją „Mama, numegzk man šaliką trispalvį!“ geltonais, žaliais ir raudonais šalikais pasipuošė visi Šiaulių darželio „Varpelis“ auklėtiniai. Tauragės darželis „Kodėlčius“ kvietė visus vaikus į linksmą ir patriotinę fotosesiją.

Tradiciškai organizuota daug sportinių iniciatyvų. Vilniečiai skleidė šventinę nuotaiką, sostinės gatvėmis važinėdamiesi su 16 spalvingai papuoštų paspirtukų. Kauniečiai baidarėmis įveikė simbolinę 16 kilometrų distanciją plaukdami Nemunu. Laikinosios sostinės atstovai suorganizavo išbandymų kupiną kelionę, kurioje automobiliai orientavosi pagal Lietuovos istorijos klausimų knygą.

Kariai savanoriai Donatas Vaičiurgis ir Deividas Žvinklys ėjo Vienybės žygį per Lietuvą, siekiantį skatinti patriotiškumą, aplankė devyniolika Lietuvos miestų ir miestelių, dar daugiau kaimų. Kidulių bendruomenė sekė knygnešių pėdomis, žygio metu nešė literatūros ryšulėlius atkurdami istorinę knygnešių veiklą.

Tautinio kostiumo metų proga akcija sulaukė pasiūlymų, kaip originaliai ir linksmai parodyti tradicinius drabužius. Kauno r. Lapių pagrindinės mokyklos, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės tautiškai pasipuošę mokytojai į savo dėstomas pamokas integravo Lietuvos istoriją, kultūrą ir tradicijas.

Šalies vadovė pabrėžė, kad visi švęsdami kartu kuriame gražią bendrą šventę, daugybę prasmingų, linksmų akimirkų – ne tik sau, bet ir visiems aplinkui. Prezidentė padėkojo prisijungusiems ir palinkėjo taip pat išradingai ir vieningai kartu ruoštis valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Per penkerius akcijos „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“ metus paskelbta daugiau nei 2000 šventinių sumanymų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė