Duris atvėrė 18-oji Tarptautinė Vilniaus knygų mugė (video, nuotraukos) (0)

Duris atvėrė 18-oji Tarptautinė Vilniaus knygų mugė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Duris atvėrė 18-oji Tarptautinė Vilniaus knygų mugė | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vasario 23 d. Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasidėjo 18-oji Tarptautinė Vilniaus knygų mugė, kuri čia vyks iki sekmadienio. Šiemet mugės tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

nygų mugės lankytojus ir dalyvius sveikindama prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad  šis renginys – tai didelė,  graži ir visų laukiama šventė.

„Tai, ko gero, pati gražiausia ir didžiausia šventė visiems – nuo mažiausio iki vyriausio. Kada žinome, kad ši šventė ateina beveik su pavasariu, kada nuolat aplink viskas keičiasi ir bunda, ateina kartu su knyga, ateina kartu su kūryba, su viskuo, kas mus pakylėja, ko laukiame kiekvienais metaisir prie ko kiekvienas prisiliečiame. Todėl, kaip visada, sveikinu visus, nes tai – visų mūsų šventė, visų išsiilgta šventė ir svarbiausias metų įvykis beveik mums visiems“, – knygų mugės atidaryme Vilniuje sakė D. Grybauskaitė.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė Jonson (Jonsson) taip pat pažymėjo, kad per 18 savo gyvavimo metų knygų mugė tapo vienu reikšmingiausių kultūros įvykių Lietuvoje ir palinkėjo kiekvienam čia surasti ypatingą savo knygą.

„Nuoširdžiai linkiu kiekvienam iš mūsų šioje mugėje rasti bent vieną gerą, neatverstą knygą – tą ypatingą, tą neperskaitytą, kuri teiktų jums malonumą“, – sakė ministrė.

O Vilniaus meras Remigijus Šimašius iškėlė mintį, kad Vilnius, kaip vienas daugiausiai knygų vienam gyventojui leidžiantis miestas, galėtų tapti ir Europos knygų sostine.

„Po šešerių metų švęsime Vilniaus 700 metų jubiliejų. Kviečiu prisidėti, kad Vilnius taptų Europos knygų sostine“ , – kalbėjo Vilniaus meras.

Vilniaus knygų mugė šiemte sulauks 300 dalyvių. Joje lankysis 29 užsienio svečiai iš 15 šalių. Tarp jų – leidėjai iš Rumunijos, Katalonijos, Slovėnijos, Latvijos, laukiama svečių iš Rusijos, Lenkijos, Ispanijos, Prancūzijos, Suomijos, Izraelio, Italijos, JAV, Islandijos, Čekijos, Estijos, Baltarusijos, Vokietijos.

Lankytojus kvies 400 įvairių kultūrinių renginių.

Mugės darbo laikas:

Vasario 23 d. (ketvirtadienis) – BIČIULIŲ DIENA –  10:00 – 19:00 val.
Vasario 24 d. (penktadienis) – ILGASIS PENKTADIENIS – 10:00 – 21:00 val.
Vasario 25 d. (šeštadienis) – NEKASDIENIAI PASIMATYMAI 10:00 – 21:00 val.
Vasario 26 d. (sekmadienis) – ŠEIMOS SEKMADIENIS   10:00 – 17:00 val.

Vilniaus 18-osios tarptautinės knygų mugės programa [pdf, 33 lapai]

Vilniaus 18-osios tarptautinės knygų mugės programa [pdf, 31 lapas]

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė