Pasirašyta sutartis dėl Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako atnaujinimo (0)

Vilniaus oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vilniaus oro uostas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos oro uostai pasirašė Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako atnaujinimo darbų atlikimo sutartį su konkurso nugalėtoju Latvijos bendrovės „A.C.B.” vadovaujamu įmonių konsorciumu. Latvių bendrovė jau 20 metų reguliariai vykdo darbus Rygos tarptautiniame oro uoste. Pagrindiniams darbams atlikti bendrovė turės 35 dienas – nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos, tačiau paruošiamieji darbai prasidės jau kovą, o baigsis rudens pabaigoje.

„Kokybiškas ir geros būklės orlaivių kilimo ir nusileidimo takas yra svarbi kiekvieno oro uosto dalis. Paskutinį kartą Vilniaus oro uosto takas buvo remontuotas prieš daugiau nei 20 metų, tad tako rekonstrukcija – gyvybiškai reikalinga, kad Vilniaus oro uostas galėtų funkcionuoti. Svarbu suprasti, kad jei dabar nerekonstruosime tako, jau labai greitai Vilniaus oro uostas gali nebeatitikti saugumo reikalavimų, dėl ko pagrindiniame šalies oro uoste apskritai nebegalėtų kilti ir leistis lėktuvai”, – kalbėjo Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Gediminas Almantas.

Tako rekonstrukcija vyks keliais etapais: pirmasis paruošiamųjų darbų etapas prasidės jau nuo kovo ir truks iki liepos 14 d. Antrajame etape nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. vyks pagrindiniai tako rekonstrukcijos darbai, kurių metu Vilniaus oro uostas neveiks, o po jos iki rudens dar tęsis baigiamieji rekonstrukcijos darbai, kurie netrukdys Vilniaus oro uosto veiklai.

Vykdant Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako atnaujinimo darbus, pagrindiniais Lietuvos oro vartais taps Kauno oro uostas. Būtent į jį nuo liepos 14 d. iki rugpjūčio 18 d. dauguma oro linijų bendrovių perkels savo skrydžius.

Plačiau apie tai, kaip, kur ir iš kur skrisime kai Vilniaus oro uostas bus uždarytas kovo 3 d. laidoje „Kylam“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė