NASA paskelbė apie reikšmingą atradimą už Saulės sistemos ribų (tiesioginė transliacija, video) (1)

NASA nuotr.

NASA nuotr.

Šiandien vasario 22 d., 20 val. Lietuvos laiku NASA mokslininkai paskelbė apie reikšmingą atradimą – kosminėje erdvėje už Saulės sistemos ribų atrastos 7-ios Žemės dydžio planetos skriejančios apie Vandenio žvaigždyne esančią TRAPPIST-1 žvaigždė.

Naudojant Spitcerio kosminį teleskopą nustatyta, kad 3 iš jų skrieja tinkamoje gyvybei palaikyti zonoje. Žvaigždė apie, kuria skrieja šios planetos yra nutolusi apie 39,5 šviesmečių nuo Žemės. Atrastosios planetos yra panašaus dydžio į Žemę ir jose galimai yra panaši temperatūra kaip ir mūsų planetoje. Todėl manoma, kad juose gali būti gyvybei palaikyti būtino vandens. Nors žvaigždė priklauso raudonųjų nykštukių klasei ir yra palyginti maža bei atšalusi, tačiau atrastosios planetos yra itin arti viena kitos tinkamame nuotolyje nuo žvaigždės, kad jose galima būtų tikėtis atrasti skysto vandens.

Raudonosios nykštukės TRAPPIST-1 ir Saulės dydžių palyginimas | wikipedia.org nuotr.

Raudonosios nykštukės TRAPPIST-1 ir Saulės dydžių palyginimas | wikipedia.org nuotr.

Vandenio žvaigždyno žvaigždė TRAPPIST-1 yra 18,8 ryškio (plika akimi galime matyti šviesulius 6 ryškio, čia mažesnis skaičius reiškia ryškesnį šviesulį). Šios žvaigždės spindulys prilygsta 0,08 saulės spindulio, tad ji tik  11 nuošimčių didesnė už Saulės sistemos planetą milžinę – Jupiterį. Žvaigždės paviršiaus temperatūra siekia 2550 Kelvinų, o jos šviesis apie 1900 kartų silpnesnis nei mūsų Saulės.

NASA spaudos konferencija | youtube.com stop kadras

NASA spaudos konferencija | youtube.com stop kadras

Šį reikšmingą NASA pranešimą tiesiogiai transliuojamoje spaudos konferencijoje  pristatė NASA Mokslo misijos direktorato asocijuotas administratorius Tomas Zurbuchenas (Thom Zurbuchen), Belgijos Lježo universiteto astronomas Mišelis Gilonas (MichaelGillon), NASA Spitzerio mokslo centro vadovas Šonas Keris (Sean Carey), Kosminio teleskopo mokslo instituto Baltimore astronomė Nikole Lives (Nikole Lewis) ir Masačiusetso technologijos instituto planetų mokslo ir fizikos profesorė Sara Siger (Sara Seager).

Žiūrėkite NASA pranešimo tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą:

Žvilgsnis iš planetos TRAPPIST-1c į tėnykštę saulę TRAPPIST-1. Meninė fantazija | wikipedia.org nuotr.

Žvilgsnis iš planetos TRAPPIST-1c į tėnykštę saulę TRAPPIST-1. Meninė fantazija | wikipedia.org nuotr.

Kategorijos: Mokslo naujienos, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė