Kauno Koncertų centras bus pavadintas M. K. Čiurlionio vardu (2)

Kauno m. savivaldybės nuotr.

Kauno m. savivaldybės nuotr.

[youtube]Insert video URL or ID here[/youtube]

Balsavimas baigtas – rezultatai aiškūs. Vytauto Didžiojo (Aleksoto) tilto prieigose iškils Mikalojaus Konstantino Čiurlionio koncertų centras. Dar šiemet turėtų paaiškėti, kaip atrodys naujasis objektas – Kaunas skelbs tarptautinį architektūrinių idėjų konkursą, skelbiama pranešime spaudai.

Beveik 10 tūkst. kauniečių per praėjusias tris savaites pareiškė savo nuomonę, kaip turėtų būti „pakrikštyta“ būsima profesionaliosios muzikos erdvė.

Daugiau kaip ketvirtadalis balsavusiųjų pasisakė už M. K. Čiurlionio vardą. Vienas žymiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių ir dailininkų, chorvedys bei kultūros veikėjas sulaukė per pustrečio tūkstančio balsų.

„Jei vardas, tai tik M. K. Čiurlionis. Su didele pagarba visoms kitoms istorinėms muzikos asmenybėms, ši lietuviškosios kultūros ikona verta būti įamžinta aukščiausiu lygiu“, – savo pasirinkimą balsavimui skirtoje svetainėje koncertucentras.kaunas.lt panašiais argumentais grindė ne vienas savo balsą pareiškęs kaunietis.

Kauniečių ambicijos vaizdingą Nemuno krantinę H. ir O Minkovskių gatvėje paversti visuomenės traukos objektu įgauna pagreitį. Miestas pasirengęs kviesti garsiausius pasaulio architektus siūlyti savo idėjas naujajam objektui, kuris atsigręš į Kauno senamiestį kitoje Nemuno pusėje. Tai būsianti aukščiausių šiuolaikinių standartų akustinė erdvė.

Nemažai kauniečių vietoje dvylikos balsavimo sąraše išvardytų variantų teikė savo pasiūlymus. Dvi pačios populiariausios siūlytos pavardės – pasaulinio garso smuiko virtuozas Jascha Heifetzas ir maestro Vytautas Kernagis – buvo papildomai įtrauktos į bendrą balsavimą. Greta jų pridėti ir dažniausiai minėti bendriniai žodžiai: Lietuva bei Harmonija. Vis dėlto nė vienas iš jų nesulaukė tokio populiarumo kaip M. K. Čiurlionis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

2 komentarai

 1. Ei, – Alke, nemiegok!!!
  Delfi ‘uks ėmė ir išdūrė-
  komentai” palaidoti, – pas juos jau NUOMONĖS !!!!!

  Matot, koks vargas dėl proto “alkiečiai”
  – kokia Jūsų Nuomonė (be “comment”) 🙂 🙂 🙂

  Čia atsakymai ir bukuoliams-varguoliams prezidentūroje
  ir visoj mūsų aplinkoj, tėvų, senelių, giminių …nuo vakar žemvaldžio-grobiko vardą
  aukštai iškėlus Birželio 23 d. pasipriešinimo trypimu viešai LRT pasižymėjusį buv. Gretos
  kažkokį varguolį, bendrapartininką ar… velniažin dar ką, – pakrikštijant.

  Be coment””, Jūsų nuomonė čia, Alke, – ar vakar jau visos LVŽS karjera”” gyvastis baigta, ar tik
  keistokuolio Ramūno. Baisu (kad …Taip suvokiama), kas ant “liežiuvio”

  Nuomonė,
  nuomonių,
  nuomonėms.

  Sveikinimai Delfiui!!! O kauniečiai vargšai, “nusičiurlioniavę”, kaip V.Kavaliauskas su Vyčiais ant lysvių Vilniuje.
  (aklio arimui, su žirgo eiga, – visuotine garbe, pagarba ir aukščiais simboliui, suplakimas ant “lunkų”, Vilnius rinkos a.
  – žema, kaip ir TS’KP su LSDP n e n u o v o k y s t ė dėl Tautos vertybių; žodžio…Žodžiu!)

  Nuomonė.
  GERAS 🙂

 2. Ar ne laikas būtų Seimui reglamentuoti – nustatyti reikalavimus M.K. Čiurlionio vardo vartojimo pavadinimuose teisei, kaip yra padaryta su Lietuvos vardo vartojimu, kol Lietuvos istorijos, jos iškiliausių asmenybių menkintojai dar jo nenuvalkiojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė