Kačerginei, Kulautuvai ir daliai Zapyškio suteiktos kurortinės vietovės teisės (0)

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Kauno rajono savivaldybės nuotr.

Vyriausybė pritarė siūlymui Kauno rajone esantiems Kačerginės ir Kulautuvos miesteliams bei daliai Zapyškio miestelio suteikti kurortinės vietovės teises.

Kurortinės vietovės teisės didina vietovės patrauklumą – tą puikiai įrodo Anykščių pavyzdys. Be to, kurortinės teritorijos statuso pripažinimas padidina galimybes gauti Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansavimą.

Kulautuvos ir Kačerginės miesteliai pasižymi ne tik gamtiniais ir turistiniais ištekliais, bet ir kurortinio gydymo tradicijomis. Gamtiniai veiksniai – natūralus mineralinis vanduo, sveikatai palankus mikroklimatas – palankūs plėtoti sanatorinį gydymą, kurio ištakos šiame regione siekia net 1930 metus.

Nemuno slėnio zona nurodoma tarp didžiausias turizmo plėtros galimybes turinčių arealų šalyje, o Lietuvos turizmo plėtros 2014–2020 metų programoje Kauno rajonas priskirtas prie pirmenybinių turizmo plėtros vietovių.

Kurortinės vietovės teisės  gali būti suteikiamos vienai arba besiribojančioms kelioms gyvenamosioms vietovėms ar jų dalims. Šiuo metu Lietuvoje yra keturi kurortai: Birštonas, Druskininkai, Neringa, Palanga, ir keturios kurortinės teritorijos: Anykščiai, Trakai, Zarasai, Ignalinos miesto, Strigailiškio ir Palūšės kaimų dalių teritorijos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė