Signatarų namuose bus pristatyta knyga apie P. Klimą, diplomatą ir istoriką (0)

Knygos viršelis

Knygos viršelis

Antradienį, vasario 21 d., 17 val. Signatarų namuose vyks knygos apie Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarą Petrą Klimą sutiktuvės.

Dr. Vilmos Bukaitės monografija – pirmoji profesionalaus istoriko studija apie signatarą, kuris buvo politikas, diplomatas, šeimos žmogus, kolekcininkas, aistringas keliautojas. Knygos autorės nuomone, iš kitų pasirašiusiųjų Vasario 16-osios Aktą P. Klimas išsiskiria tuo, kad buvo vienas jauniausių signatarų, daugybe talentų apdovanotas istorikas, tarptautinės teisės žinovas.

Iš tėvų, pasiturinčių ūkininkų, šeimos P. Klimas (1891–1969) atsinešė pragmatiško, racionalaus darbo įgūdžius. Ankstyvoje jaunystėje pradėjo dalyvauti lietuviškoje kultūrinėje veikloje, rašyti į spaudą ir dėl patikimumo, gebėjimo kantriai ir atkakliai dirbti, redaguoti tekstus, siūlyti idėjas, energingai įrodinėti savo tiesas tapo įtakingas Lietuvos Tarybos narys, kruopščiai pagrindęs valstybės pasirinktą sienų sampratą.

Amžininkai P. Klimą apibūdina kaip knygos ir veiksmo žmogų. Šiam valstybininkui buvo labai svarbu veikti – dalyvauti diskusijose, daryti įtaką svarbiems sprendimams. Pirmaisiais nepriklausomybės metais jis buvo Lietuvos užsienio reikalų viceministras, vėliau įtakingas diplomatas, atstovavęs Lietuvai Italijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Liuksemburge. Buvo pripažintas istorikas, laisvalaikį skyrė senosios ir moderniosios valstybingumo raidos tyrinėjimams.

Lietuvos okupacija dramatiškai paveikė jo likimą: Prancūzijoje likęs Lietuvos diplomatinės tarnybos šefo pavaduotojas buvo suimtas vokiečių, o vėliau – ir sovietų. Grįžęs į Kauną po devynerių lageriuose praleistų metų valstybingumo kūrimo ir įtvirtinimo laiką įamžino atsiminimuose, vildamasis, kad juos galės perskaityti visi norintieji. Tai įvyko Lietuvai atkūrus nepriklausomybę.

Monografijos apie P. Klimą pristatyme dalyvaus Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas dr. Algis Povilas Kasperavičius, Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Algimantas Kasparavičius. Renginį ves Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto lektorius Andrius Grodis.

Knyga apie P. Klimą yra aštuntoji Lietuvos nacionalinio muziejaus knyga apie Vasario 16-osios Akto signatarus.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė