JAV senatorius: JAV karinės pajėgos Lietuvoje turi būti nuolatos (0)

Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV senatoriumi Ričardu Durbinu | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Dalia Grybauskaitė susitiko su JAV senatoriumi Ričardu Durbinu | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriumi Ričardu Durbinu. Susitikime aptarti iššūkiai mūsų regiono ir transatlantiniam saugumui, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje bei transatlantinių ryšių stiprinimas, rašoma pranešime.

Šalies vadovės teigimu, JAV kariai ir karinė technika mūsų regione yra svarbus bei  patikimas atgrasymo elementas, padedantis užtikrinti Lietuvos ir viso Aljanso saugumą.

Lietuvoje jau dislokuota JAV karių kuopa ir karinė technika, Lenkijoje taip pat yra JAV brigada, kuri esant būtinybei padėtų ir Lietuvai. NATO sąjungininkų buvimą mūsų šalyje teigiamai vertina 81 proc. Lietuvos žmonių.

Susitikimo metu R. Durbinas prezidentę patikino, kad Vašingtonas yra įsipareigojęs Baltijos šalių saugumui ir šią nuostatą palaiko tiek demokratų, tiek respublikonų partijos.

„Norėčiau matyti nuolatinį JAV karių buvimą Baltijos šalyse, kuris papildytų mūsų NATO sąjungininkų, kuriais mes tikime ir pasitikime, pastangas. Tai aiškiai parodytų, kad JAV yra įsipareigojusios Baltijos valstybių suverenumui ir saugumui“, – po susitikimo žurnalistams sakė R. Durbinas.

R. Durbinas pabrėžė Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną laikąs pavojingu žmogumi, kuris buvo agresyvus, pažeidė suverenių valstybių sienas ir kurio keliama grėsmė jaučiama Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė