Pradedama priklausomybės ligų centrų pertvarka (0)

Aurelijus Veryga | asmeninė nuotr.

Aurelijus Veryga | asmeninė nuotr.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė pradeda priklausomybės ligų centrų (PLC) pertvarką, kuria siekiama plėsti įvairiomis priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms reikalingas paslaugas, efektyviai koordinuoti jų vadybą bei atsisakyti perteklinių paslaugų, kurios šiuo metu teikiamos kai kuriuose centruose. Todėl Vilniaus PLC pertvarkomas į Priklausomybių gydymo ir reabilitacijos centrą, iš kurio bus koordinuojama likusių centrų Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje veikla.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, ši pertvarka neišvengiama ir tam yra ne viena priežastis.

„Pirmiausia, labai svarbu užtikrinti, kad juose pacientai, sergantys įvairiomis priklausomybėmis, pavyzdžiui, priklausomi ne tik nuo alkoholio, narkotikų, bet ir turintieji priklausomybių azartiniams lošimams, kompiuteriams, valgymo sutrikimų, gautų kokybiškas paslaugas, kurių, deja, ne visada gauna. Be to, šie penki priklausomybės ligų centrai, nepaisant to, kad jų tikslai turi būti vienodi, veikia skirtingai, nėra vieningo požiūrio į problemų sprendimą ir pagalbą žmonėms. Taip pat yra ir neefektyvus valdymas kai kuriuose iš jų“, – sako ministras A. Veryga.

Viceministrės Gintarės Šakalytės teigimu, tai, kad pokyčiai šioje srityje reikalingi, parodė ir atlikta PLC veiklos analizė po to, kai jų vadovai prašė papildomai šiems metams skirti 300 tūkst. eurų.

„Radome tai, ką radome. Tenka apgailestauti, kad centrai patys nusistato skirtingus kokybės standartus ir jais vadovaujasi“, – sako viceministrė G. Šakalytė.

Atlikta analizė taip pat parodė, kad kai kurie PLC taiko mokslu nepagrįstus, SAM nepatvirtintus medicinos metodus, skaidriai neatskiria mokamų ir nemokamų paslaugų, nevienodai išnaudoja sutarčių su teritorinėmis ligonių kasomis sudarymo ir paslaugų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) galimybes, teikia nevienodus duomenis, veda skirtingas apskaitas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė