L. Kukuraitis: Tiesiogiai į savivaldybes pabėgėlius ketinama perkelti nuo balandžio (0)

socmin.lt nuotr.

socmin.lt nuotr.

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje apsilankęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis su vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu, pabėgėlių integracijoje dalyvaujančių nevyriausybinių organizacijų atstovais aptarė būdus, kaip pagerinti pabėgėlių perkėlimą, kalbos mokymą, didinti atvykėlių motyvaciją, labiau padėti apsirūpinti būstu.

Nevyriausybinės organizacijos artimiausiu metu turėtų pateikti sąrašą savivaldybių, kurios būtų pasirengusios priimti pabėgėlius tiesiai iš stovyklų Graikijoje, Turkijoje ar Italijoje, tai įgyvendinti tikimasi nuo balandžio.

„Svarbiausias dalykas, kurį sutarėme – paleisti pilotinį projektą, kuris užtikrintų šeimų perkėlimą iš tų šalių, kur yra stovyklos, kad jos persikeltų tiesiai į savivaldybes, be Ruklos tarpinės stotelės“, – žurnalistams sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

L. Kukuraitis teigia, kad sąrašą savivaldybių, kuriose pabėgėliai būtų perkeliami tiesiai iš stovyklų, iki kovo pabaigos turėtų pateikti nevyriausybinės organizacijos, kurios vertins galimybes.

Ministerija svarsto ir galimybę subsidijuoti iš ES lėšų darbo vietas pabėgėliams – tai dar turės įvertinti ministerijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai.

„Kaip pastebėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, Lietuva išlieka trečia valstybe pagal pažangumą vykdant ES sutartą kvotą, dėkingumą už Lietuvos indėlį perkeliant pabėgėlius yra išreiškę ir kolegos Graikijoje. Vis tik pabėgėlių perkėlimo ir integracijos sistemą Lietuvoje reiktų tobulinti, geriau padėti šiems žmonėms susirasti darbą, išsinuomoti būstą, kad jiems būtų lengviau įsitvirtinti mūsų šalyje“, – rašoma ministerijos pranešime.

L. Kukuraitis pabrėžia, jog didžiausias integracijos iššūkis pabėgėliams kyla dėl kalbos nemokėjimo ir problemų susirasti ne tik darbą, bet ir būstą. Dalis pabėgėlių yra neraštingi, dauguma jų nekalba nei anglų, nei kitomis Europos kalbomis.

Pagal ES programą į Lietuvą per daugiau nei metus perkelti 254 pabėgėliai, tačiau šalyje liko tik trečdalis, kiti išvyko į kitas ES šalis.

Pagal ES susitarimą, Lietuva iki šių metų rugsėjo įsipareigojo perkelti 1105 pabėgėlius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė