Vištyčio regioniniame parke vyks etnogamtinis žygis „Paskutinis žiemos pasispardymas“ (0)

Vstt.lt nuotr.

Vstt.lt nuotr.

Vasario 25 d., šeštadienį, 10 val. Vištyčio regioninio parko direkcija, Girėnų kapela „Versmė“, Vištyčio kaimo bendruomenė kviečia visus į etnogamtinį žygį „Paskutinis žiemos pasispardymas“.

Žygis puiki proga pakeliauti, pasigėrėti įstabaus grožio kraštovaizdžiu, apžiūrėti išlikusius technikos paminklus, susipažinti su šio krašto žmonių puoselėjamomis tradicijomis, Užgavėnių papročiais.

„Nelengva išvyti žiemą iš Vištyčio krašto, tad reikės visų pagalbos. Kaip tai darysime? Daugiau kaip tris valandas keliausime pėsčiomis po išsibarsčiusias kalvas, Šaltalankio giraitę, Vištyčio ežero pakrantę. Apsupsime žiemą iš visų pusių, kad nebūtų kur trauktis. Taip nupėduosime apie 10 kilometrų. Pasiimkite termosą su karšta arbata. Turėsime išskirtinę galimybę praverti Vištyčio vėjo malūno duris ir pažvelgti į jo vidų. Išgirsime vėjo malūno istoriją. Užsuksime į Vištyčio miestelyje esančią aliejinę ir apžiūrėsime išlikusią technologinę įrangą, išgirsime pasakojimą kaip buvo spaudžiamas aliejus.Susimalę miltų, prisispaudę aliejaus, keliausime link paežerės kepti blynų ir su trenksmu vyti žiemos iš Vištyčio krašto“, –  pasakoja Vištyčio regioninio parko vyr. specialistė Rimutė Gagienė.

Žygio dalyviai sutiks Užgavėnių persirengėlius, atkeliavusius iš Girėnų kaimo, vaišinsis blynais, šiupiniu su kiaulės uodega. Todėl žygio rengėjai visų ketinančių išsiruošti į žygį prašo pasiimti savo puodelius arbatai, įrankius ir dubenėlius šiupiniui.

„Šventėje netrūks žaidimų, varžytuvių, šėliojimų, trankios muzikos, bus sudeginta Morė“ – žada R. Gagienė.

Žygio dalyviai kviečiami rinktis 10.10-10.30 val. Vištyčio poilsiavietėje, netoli Vištyčio miestelio, važiuojant keliu nuo Gražiškių link Vižainio, trijų kelių kryžkelėje prie Šv. Marijos statulos (417994, 6035788 LKS). Automobilius reikia palikti Vištyčio poilsiavietės aikštelėje.

Žygio dalyvio mokestis – 4 eurai (atsiskaitymas grynaisiais žygio dieną). Žygio rengėjai prašo norinčius dalyvauti žygyuje iš anksto užsirašyti elektroniniu paštu: e.panitauskaite@vistytis.lt arba telefonu 8 342 63532 iki vasario 22 dienos. Jaunesni, kaip 16-os metų vaikai gali keliauti tik kartu su tėvais, ar kitais lydinčiais asmenimis.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė