Savaitgalį į pajūrį kviečia mobilios pirtys (0)

Kaziuko_mugeje_pirtis_LPBD_7

Pirtininkas prie mobilios pirties | Asociacijos “Lietuviškos pirties bičiulių draugija” nuotr.

Šį šeštadienį, vasario 18 d., pajūryje vyks kasmetinė grūdinimosi šventė. Šventės partneris, Palangos savivaldybė, mielai priėmė pirtininkus ir suteikė galimybę ant jūros kranto pastatyti mobilias pirtis.

„Pirtys ant jūros kranto — puiki galimybė pirmą kartą žiemą įšokti į jūrą tiems, kas iki šiol nedrįso to padaryti, kas ne vieną kartą pagalvojo: „O kaip norėčiau, bet bijau net pagalvoti apie šaltą vandenį“. Juk po pirties drąsiau. Be to, pirtyse bus profesionalūs pirtininkai, kurie tinkamai paruoš žmones šuoliui į vandenį“, — sako šventės „Palangos ruoniai-2017“ organizatorius Simonas Dailidė.

Pirtis atsiveš Lietuviškos pirties bičiulių draugijos ir asociacijos „Laisvas žmogus“ nariai. Jie, propaguojantys sveiką pirtį, siekiantys ugdyti blaivią ir sveikatai palankią pirties kultūrą, dalinsis savo žiniomis apie pirtis ir sveiką pirtinimąsi.

Lietuviškos pirties bičiulių draugija įkurta 2009 metais, siekaint skleisti lietuviškos pirties kultūrą, mokyti žmones sveikos pirties principų. Draugija vienija daugiau kaip 150 lietuviškos pirties mėgėjų ir pirtininkų profesionalų, pirčių savininkų ir statytojų, krosnių meistrų ir pirties dirbinių gamintojų. Su šios draugijos veikla galima susipažinti kasmetiniuose renginiuose „Pirties diena“, „Žvalumo diena“, „Atvirų durų pirtys“.

„Mobili pirtis — tai pirtis ant ratų, ją galima nugabenti į bet kurią vietą. Procedūros tokioje pirtyje vyksta kaip ir įprastoje, bet truputį kompaktiškiau. Vienu metu į ją telpa 5-6 žmonės, demonstruojamos pagrindinės procedūros. Mūsų pirtyje „Angelai ir demonai“ darbuosis 3-4 pirtininkai, o norintiems individualių procedūrų: masažų ar vanojimų, bus sudaryta ir tokia galimybė“, — visus, norinčius išbandyti šią pramogą, iš anksto kviečia registruotis Lietuviškos pirties bičiulių draugijos profesionalus pirtininkas Giedrius Bučas.

Prie šventės „Palangos ruoniai-2017“ turinio paįvairinimo pirčių procedūromis taip pat prisidės asociacija „Laisvas žmogus“. Asociacijos prezidentė Tatjana Ščiurina drąsina ir tikina, kad po pirties tikrai bus lengviau įveikti ledinės jūros baimę ir galbūt pavyks susidraugauti su šaltu vandeniu. Į mobilios pirties procedūras galima registurotis tiek grupėms, tiek pavieniams asmenims.

„Įprastai žmonės nemėgsta pirties dėl aukštos temperatūros, mūsų lietuviškos pirties temperatūra ir drėgmė yra subalansuota komfortiškai savijautai, todėl po lietuviškos pirties procedūrų žmonės ją pamilsta. O procedūros taip apsvaigina žmones, kad alkoholio jau ir nebereikia“, — sako pirtininkas Giedrius.

Vyras primena, kad pirmenybė pakliūti į lietuvišką pirtį ant jūros kranto bus suteikiama iš anksto užsiregistravusiems dalyviams. Tačiau, nespėjusieji galės nenusiminti, nes registracija vyks ir renginio metu. Į Lietuviškos pirties bičiulių draugijos pirtį „Angelai ir demonai“ galima registruotis tel. 865520929, vietų rezervavimas į asociacijos „Laisvas žmogus” organizuojamas procedūras — tel. 861743627.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė