Žaliojo tilto sovietines skulptūras siūloma perduoti saugoti Lietuvos dailės muziejui (2)

Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Nuo Žaliojo tilto nukeltos visos keturios sovietinės skulptūros | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Kultūros ministerijoje ministrė Liana Ruokytė-Jonson (Jonsson) ir ministerijos vadovybė, susitikusi su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi, aptarė miestui svarbiausius kultūros klausimai.

Vilniuje ant Žaliojo tilto stovėjusias sovietines skulptūras kultūros ministrė pasiūlė Vilniaus savivaldybei atiduoti saugoti Lietuvos dailės muziejui, o šis ateityje galėtų jas atiduoti Druskininkų Grūto parkui.

„Mūsų pasiūlymas būtų perduoti šias skulptūras Lietuvos dailės muziejui, kuris tiria, kaupia meno vertybes, taip pat ir iš sovietmečio epochos. Tokiu būdu, jei miestas perduotų Dailės muziejui saugoti šias skulptūras, skulptūras išimtumėme iš valstybės saugomų nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašo“, – po susitikimo su meru sakė ministrė.

Sostinės meras Remigijus Šimašius teigė, kad Vilniaus savivaldybė planuoja svarstyti ir kitą variantą – skelbti atvirą konkursą dėl šiuo metu Nekilnojamųjų kultūros vertybių sąraše saugomų skulptūrų eksponavimo.

2015-ųjų vasarą nuo Žaliojo tilto skulptūros buvo nukeltos dėl avarinės būklės. Tam leidimą davė Kultūros paveldo departamentas.

Vėliau sprendimas dėl skulptūrų likimo įstrigo, Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai pasiūlius jas braukti iš Nekilnojamojo paveldo vertybių sąrašo. Sprendimo priėmimas sustojo, tuometinei Kultūros ministerijos vadovybei neatlikus reikalingų procedūrų.

Per susitikimą ministrė L. Ruokytė-Jonson Vilniaus merą supažindino ir su vienu pagrindinių šios Vyriausybės prioritetų kultūros srityje – būtinybe pastatyti tarptautinius standartus atitinkančią Nacionalinę koncertų salę. Taip pat buvo pasikeista nuomonėmis apie Žydų muziejaus įkūrimą. Kalbėta ir apie Lukiškių aikštės sutvarkymą. Sutarta, kad ateityje Vilniaus miesto savivaldybė ir Kultūros ministerija glaudžiau bendradarbiaus istorinės atminties ir įamžinimo klausimais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė