VDA Leipcigo knygų mugėje pristatys išskirtinį interaktyvų projektą (0)

Interaktyvaus projekto „ė“ pristatymas | M. Mikulėno nuotr.

Interaktyvaus projekto „ė“ pristatymas | M. Mikulėno nuotr.

Kovo 23–26 d. Vokietijoje vyksiančioje kasmetinėje Leipcigo knygų mugėje Lietuva dalyvaus išskirtinėmis garbės svečio teisėmis ir pristatys nacionalinį bei kūrybiškumui skirtą stendus.

Gražiausių knygų ir kūrybinių veiklų salėje Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros jungtinė studentų ir dėstytojų komanda pristatys išskirtinį interaktyvų projektą „ė“, kuris bus kūrybiškumui skirto stendo dalis. Projekto idėja – sukurti lietuvišką identitetą, naudojant naujai kuriamuose tipografiniuose šriftuose dažnai pasitaikančio „ė“ raidės trūkumo faktą.

Stendo lankytojai bus kviečiami sudalyvauti kūrybinėse veiklose ir patirti „ė“ raidės/ženklo unikalumą. Parodos svečiai tai turės galimybę padaryti įvairiausiais būdais: pažymėti ė-
bilietą, specialiais ė-akiniais skaityti lietuviškus tekstus, susipažinti, kaip šiuolaikiniuose tipografiniuose šriftuose „ė“ raidė pakeičiama kitokiais ženklais ir jų kombinacijomis, peržiūrėti ė-video, kuriame kalbama apie „ė“ raidės savybes: tašką, garsą, reikšmę ir aktualumą bei sudalyvauti ė-loterijoje, kurioje bus galima laimėti įvairiausių ė-prizų (ė-atvirukų, ė-ženkliukų, ė-saldainių ir kt.).

ė_raidė_šiuolaikiniuose_tipografiniuose_šriftuose

Ė raidė šiuolaikiniuose tipografiniuose šriftuose | Vda.lt nuotr.

Šiomis originaliomis patirtimis siekiama parodyti, kad kiekviena veikla atskleidžia naują žinojimą, pabrėžia unikalią ženklo svarbą ir parodo, jog raidė/garsas/tipografinis elementas gali būti įsišaknijęs daugelyje gyvenimo sričių.

Vilniaus dailės akademijos pristatomas projektas „ė“ parengtas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu. Autoriai už paramą dėkoja UAB „Libra Vitalis“ ir UAB „Heliopolis“.

Šalia paminėtų projekto ir veiklų, Leipcigo knygų mugėje taip pat bus pristatyta Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros studentų darbų paroda.

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė