VDU įamžino Leonido Donskio atminimą (nuotraukos) (1)

Vdu.lt nuotr.

Vdu.lt nuotr.

Vasario 15 d., trečiadienį, minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) įkūrimo 95-ąją sukaktį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas) įamžintas filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas, suteikiant jo vardą naujajai VDU socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai.

Pasak VDU prorektorės Inetos Dabašinskienės, profesorius Leonidas Donskis yra neatsiejamas nuo tekstų, knygų, rašymo, skaitymo ir visko, ką įprasmina bibliotekos – žmogiškojo žinių ir supratimo siekio, todėl vienam iškiliausių savo šalies mąstytojų pagerbti ir pasirinkta tokia Lietuvai svarbi proga – valstybės atkūrimo diena, Vasario 16-oji, kuri kartu yra ir mūsų universiteto gimtadienis.

„Yra viltis, kad galbūt jaunieji tęs jo darbus, idėjas, kad balsai, kurie dabar dingę šioje spengiančioje tyloje, bus garsesni ir mes, akademinė bendruomenė, kalbėsime ir skleisime tas idėjas nebijodami, nesusigūžę, kad priminsime, kas yra universitetas, kokia jo idėja, pamatinės teisės, laisvės ir vertybės“, – renginyje kalbėjo prof. I. Dabašinskienė.

Leonido Donskio biblioteka veikia praėjusį spalį duris atvėrusiame VDU mokslo ir studijų centre, kuriuo siekiama įprasminti „Pasaulio lietuvių universiteto“ idėją – sutelkti viso pasaulio lietuvius, gyvenančius svetur, ne tik palaikyti, bet ir kurti bendrą, viso pasaulio lietuvių tinklą. Kaip ir Vytauto Didžiojo universitetas, šiuos siekius itin aktyviai savo veiklose nuolat rėmė ir darbais įkūnijo filosofas, kuris dirbo ir skaitė paskaitas mokslo institucijose visame pasaulyje, palaikė glaudžius ryšius su išeivių ir užsienio mąstytojais, tiesdamas jų tiltus su Lietuva. L. Donskis – vienas iškiliausių Europos mąstytojų, idėjų istorikų.

„Pačio pirmo susitikimo su Leonidu metu pajutau jėgą, intelektinę, žmogišką, kuri gali įkvėpti dirbti. Žavėjo jo mokėjimas bendrauti ne tik su tautiečiais, bet ir užsieniečiais. Jam mirus, Lietuva neteko vieno iš intelektualų. Gerbdami jo prisiminimą, norėtume, jog jo pėdomis sekdami, iškiltų jauni žmonės, pozityviai žvelgiantys į ateitį. Tai vienas iš žmonių-pavyzdžių“, – prisiminimais apie L. Donskį vaizdo įraše dalinosi prezidentas Valdas Adamkus.

„Neabejoju, jog ši biblioteka taps centru, skleidžiančiu Leonido Donskio humaniškas mintis“, – tikino Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Biblioteka yra centrinė naujojo modernaus VDU pastato šerdis, virš jos yra įkurtos atskiros mokymosi zonos, yra dvi amfiteatrinės salės, poilsio kambariai, auditorijos, profesionaliausios garso studijos Baltijos šalyse, medijų laboratorija, Inovatyvių studijų institutas. Daugiau nei 7 800 kvadratinių metrų ploto pastatas išsiskiria savo žaliąja koncepcija.

Prof. Leonido Donskio bibliotekoje sukaupta per 25 tūkstančius atvirai prieinamų leidinių, įrengtos 145 darbo vietos (35 iš jų kompiuterizuotos), 10 individualių grupinių darbo vietų, taip pat yra poilsio zonos, vietos, pritaikytos neįgaliesiems. Bibliotekoje kaupiami studijoms ir mokslinei veiklai skirti socialinių ir humanitarinių mokslų leidiniai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė