Vasario 16-osios proga S. Daukanto aikštėje pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos (nuotraukos, video) (0)

Vėliavų pakėlimo iškilmės | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Vėliavų pakėlimo iškilmės | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Minit Lietuvos valstybės atkūrimo dAlkas.ltieną S. Daukanto aikštėje prie Prezidentūros vidurdienį tradiciškai pakeltos trijų Baltijos valstybių vėliavos.

„Vasario 16-oji – tai šventė, kuri mus pakylėja. Ir valstybę, ir žmogų. Kiekvieną, kuris šį rytą prie namų ar širdyje iškėlėme Trispalvę. Šią dieną ypač stipriai jaučiame pasididžiavimą už mūsų valstybės nueitą kelią. Už visų, juo ėjusių ir einančių tautiečių atkaklumą, pasiaukojimą, drąsą, kūrybą. Ir meilę Lietuvai, nesunaikintą nei karų, nei tremčių, nei sovietinio lagerio. Neparduotą ir neišmainytą“, sveikindama gausiai susirinkusią minią kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Pasak prezidentės,  pareiga išsaugoti, apginti valstybę mus susieja su ryžtingais praėjusio amžiaus romantikais, kurie užsibrėžė tikslą grąžinti Lietuvai tai, ką okupacijos iš mūsų atėmė ir naikino.
„Mes turime ko mokytis iš savo Vasario 16-osios. Ir anuomet, ir dabar pasaulyje buvo brėžiamos naujos trajektorijos. Tik tada Lietuva buvo lyg pavasario daigas, vėl prasikalęs per okupacijų ledą.O šių dienų Lietuva – jau beveik šimtametis ąžuolas. Mes turime iš ko pasisemti stiprybės, turime ką ginti ir saugoti.Būkime tvirti, išdidūs, nepalaužiami. Ir linksmi – nes tai mūsų šventė! Tegul mūsų Trispalvė bus matoma visame pasaulyje, kur tik yra mūsų tautiečių ir Lietuvos draugų“,  kalbėjo šalies vadovė.

Į iškilmėse dalyvavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis atkurtos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis, ministrai, Seimo ir Europos Parlamento nariai.

Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremoniją vainikavo Lietuvos kariuomenės karių salvės.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė