Valstybės atkūrimo diena paminėta Suomijoje, Austrijoje ir Nyderlanduose (0)

Urm.lt nuotr.

Urm.lt nuotr.

Lietuvos diplomatinės atstovybės Helsinkyje, Vienoje ir Hagoje Valstybės atkūrimo 99-ąsias metines pažymėjo šventiniais koncertais, kuriuose pristatyta lietuvių kūryba.

Vasario 14 d. Helsinkio katedros kriptoje vykusiame išskirtiniame koncerte Lietuvos politikas, visuomenės veikėjas profesorius Vytautas Landsbergis atliko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrinius fortepijonui.

Lietuvos ambasadorius Suomijoje Valdemaras Sarapinas sveikinimo kalboje pabrėžė kitais metais šimtmetį minėsiančios Lietuvos valstybės atkūrimo svarbą ir pažymėjo,

jog šiais metais prof. V. Landsbergio apsilankymas Helsinkyje Lietuvai itin reikšminga proga yra simboliškas – profesorius yra „gyva legenda, laisvės simbolis bei pirmasis faktinis valstybės vadovas“.

„Taika yra trapi, o Lietuva šiuo metu, pirmiausia, turi pasitikėti savimi ir savo tikraisiais bičiuliais – istorinėmis, bendro baltiško likimo kaimynėmis, tarp jų ir Suomija“, – kreipdamasis į susirinkusiuosius pažymėjo V. Landsbergis.

Į šventinį Vasario 16-osios koncertą gausiai susirinko Lietuvos bičiuliai, lietuvių diaspora Suomijoje, užsienio šalių diplomatai,  kultūros ir verslo organizacijų atstovai.

Lietuvos ambasada Nyderlanduose vasario 13 d. kartu su nevyriausybine organizacija „Coalition for Defence“ bei Nyderlandų karališkuoju inžinierių institutu surengė grupės „Subtilu-Z“ koncertą bei priėmimą.

Į renginį rinkosi Hagoje reziduojantys ambasadoriai, Nyderlandų valstybės institucijų bei verslo atstovai.

Vasario 11 d. Vienoje gausiai susirinkusią Austrijos lietuvių bendruomenę ir Lietuvos draugus pasveikino ambasadorė Loreta Zakarevičienė. Apžvelgusi Lietuvos istoriją bei paminėdama iškiliausias ir svarbiausias Lietuvai datas, ambasadorė pabrėžė, jog Vasario 16-oji yra viena svarbiausių dienų valstybingumo kelyje.

„Be tos tolimos Vasario 16-osios Lietuva vargu ar būtų atėjusi į 1990 m. Kovo 11-ąją“, – sakė ambasadorė.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė