„Kelionių kompasas“: Pietų Amerika (video) (0)

Gerimantas Statinis ir Žydronė Lukšytė | Alkas.lt nuotr.

Gerimantas Statinis ir Žydronė Lukšytė | Alkas.lt nuotr.

Pašnekovas: keliautoja, „Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliais“ knygos autorė, kelionių agentūros „Travel planet“ įkūrėja – Žydronė Lukšytė.

„Mane „infekcija“ pagavo dar vaikystėje – „užkratą“ gavau pradėjusi skaityti Žiulio Verno ir kitas kelionės knygas. Būdama maždaug 5-ierių, susikroviau „venzliuką“ ir pasakiau močiutei, kad einu „į pasaulį“. Tuomet kelionė baigėsi ties kaimyno vartais, tačiau potraukis „pažinti pasaulį“ nedingo“ – sako Ž. Lukšytė.

Tikrąsias keliones Žydronė patyrė atsivėrus Lietuvos sienoms – pirmiausiai tyrinėjo Europą, vėliau Azijos šalis, šiaurinę Afriką. Tačiau kaip keliautoją, subrandino pusantrų metų kelionė į Pietų ir Centrinę Ameriką. Po šios kelionės parašė knygą „Pietų Amerika. Metai su kuprine Naujojo pasaulio keliais“ ir kartu su partnerėmis įkūrė „Travel planet“ kelionių agentūrą. Ž. Lukšytė kuria maršrutus kitiems, kartu keliauja su grupėmis ir stebi atradimo džiaugsmą kitų žmonių akyse.

Ž. Lukšytė: „Kelionė – gyvas dalykas, ją kuriame visi kartu, todėl stengiuosi ne diriguoti orkestrui, o būti džiazo dalyvė“. Ji mano, kad džiazas ir keliavimo menas turi daug bendro – tai nevaržoma improvizacija.

Laidą veda: kelionių žurnalistas – Gerimantas Statinis.

https://youtu.be/AdlrdOuOiH8

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė