Patvirtinti nauji Lietuvos kultūros ir meno tarybos nuostatai (0)

Tvirtinami kulturos tarybos nuostatai_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Vasario 13 d. patvirtinti atnaujinti Lietuvos kultūros ir meno tarybos nuostatai. Atlikti pakeitimai nuostatuose sustiprins kultūros lauko vaidmenį formuojant ir įgyvendinant kultūros politiką, užtikrins tolygesnį kultūros sektoriaus atstovavimą Taryboje ir nešališkumą.

Atnaujintuose nuostatuose Kultūros ir meno tarybai numatomos naujos teisės –  teikti kultūros ministrui pasiūlymus dėl kultūros politikos įgyvendinimo, taip pat pasiūlymus dėl Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo. Numatyta galimybė gauti informaciją, kurios reikia tarybos veiklai ir kuri būtina kvalifikuotoms išvadoms, ne tik iš Kultūros ministerijos ir kultūros ir meno institucijų, kurių steigėja yra Kultūros ministerija, bet ir iš kitų kultūros institucijų ir organizacijų.

Pagal atnaujintus nuostatus Taryba, Lietuvos kultūros tarybos teikimu, derins stipendijų kultūros ir meno kūrėjams kvotas, kartu su kultūros ministru vertins prašymus gauti vardines stipendijas.

Stiprinant ryšius su užsienio lietuviais, Tarybai pavesta palaikyti ir plėtoti ryšius su Lietuvos ir užsienio kultūros bendruomene (valstybės įstaigomis ir nevyriausybinėmis kultūros organizacijomis, aukštosiomis meno mokyklomis, menininkais, kultūros vadybininkais).

Tarybą ir toliau sudarys 15 narių, įvairių kompetencijų ekspertų: kūrėjų, atlikėjų, profesionalių atitinkamos kultūros ir meno srities vertintojų ir kt., iš kurių po tris skirs Lietuvos meno kūrėjų asociacija ir profesionaliems šalies menininkams atstovaujančios organizacijos, nepriklausančios Lietuvos meno kūrėjų asociacijai, po vieną deleguos asociacija „Kultūros savivaldos kolegija“, Lietuvos muziejų asociacija, Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Kandidatai į likusius narius bus atrenkami kultūros ministrui skelbiant kvietimą teikti kandidatūras, kurias iki kvietime nurodytos datos, bet ne trumpiau nei 14 kalendorinių dienų, galės siūlyti Lietuvos valstybės įstaigos, veikiančios kultūros srityje, ir Lietuvos nevyriausybinės kultūros organizacijos. Iš pateiktų kandidatūrų kultūros ministras atrinks šešis narius ir juos paskirs į Tarybą. 

Į Tarybos narius siūlomi asmenys privalės būti nepriekaištingos reputacijos ir deklaruoti viešuosius ir privačiuosius interesus, vengti interesų konflikto situacijų. Teisę dalyvauti Tarybos posėdžiuose turės ir Kultūros ministerijos padalinių vadovai, kiti specialistai bei kiti asmenys, susiję su konkrečiais svarstomais klausimais.

Kultūros ir meno tarybos sudarymo pakeitimai įsigalios ministrei pasirašius įsakymą, o kiti numatyti Tarybos nuostatų pakeitimai įsigalios nuo 2017 m. kovo 20 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė