Be miškų urėdijų pertvarkos Lietuvai mažėja galimybių tapti EBPO nare (0)

Darbas AM_am.lt nuotr

am.lt nuotr.

Jeigu valstybės valdomos įmonės, ypač miškų urėdijos, nebus pertvarkytos pagal Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) rekomendacijas, Lietuva 2018 m. gali būti nepakviesta tapti šios organizacijos nare. Tai per vakarykštį susitikimą su aplinkos ministru Kęstučiu Navicku ir ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi pabrėžė Lietuvoje viešintis EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas Douglasas Frantzas.

Šis aukštas EBPO pareigūnas palankiai įvertino Kęstučio Navicko pristatytą siūlomą Lietuvos miškų ūkio valdymo pertvarkos modelį. Šis modelis paremtas urėdijų bendrųjų administracinių funkcijų centralizavimu – vietoj 42 dabartinių urėdijų veiktų viena valstybės įmonė, kurioje būtų sudaryta EBPO rekomendacijas atitinkanti valdyba su nepriklausomais jos nariais. Pasak Douglaso Frantzo, tai vienintelis geriausias konsolidavimo būdas.

EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas skeptiškai atsiliepė apie viešojoje erdvėje išsakytus siūlymus nesteigti vienos įmonės, o šalies miškų ūkio valdymą pertvarkyti vien mažinant urėdijų skaičių. Tokia pertvarka, Douglaso Frantzo žodžiais, būtų nesuprantama ir sunkiai pagrindžiama, nes iš esmės niekas nepasikeistų, palyginti su dabartiniu modeliu.

Šalies miškų ūkio valdymui pertvarkyti yra parengtas Miškų įstatymo pakeitimo įstatymo projektas. Šiuo metu Aplinkos ministerija jį derina su socialiniais partneriais ir netrukus, dar šį mėnesį, atiduos Vyriausybei. Nors ministrų kabinetas šiuo požiūriu laikosi vieningos pozicijos, lemiamą sprendimą turės priimti Seimas. Labai tikimasi, kad parlamentarai šį įstatymo projektą apsvarstys pavasario sesijoje.

EBPO generalinio sekretoriaus pavaduotojas visiškai pritarė pastangoms miškų ūkio valdymo konsolidavimo procesą pradėti kuo greičiau. Tačiau, kaip sakė Douglasas Frantzas, EBPO svarbiausia ne pažadai, o rezultatas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė