Seimo narys L. Balsys susirūpino jau keletą metų Panevėžio rajone gulinčiomis pavojingomis atliekomis (0)

efoto.lt, E.Butikio nuotr.

efoto.lt, E.Butikio nuotr.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narys Linas Balsys kreipėsi į Panevėžio rajono merą bei aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, kad galų gale būtų sutvarkytos Panevėžio rajone esančiame Sodeliškių kaime, laukuose nuo 2013 metų gulinčios pavojingos kineskopų stiklo duženos. Šių atliekų  Panevėžio rajone yra apie 30 tonų.

„Problema pastebėta 2015 metais. Nors vietos gyventojai maišus su duženomis matė jau nuo 2013 metų, Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas 2015 m. atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, kadangi kineskopų stiklo duženų atliekų savininkas ar jas palikęs asmuo nenustatytas. Apie problemą žino ir Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas, ir Panevėžio rajono savivaldybė. Mano žiniomis, per tuos metus viskas, kas buvo padaryta pavojingos atliekos uždengtos plastiko plėvele! Neįtikėtinas aplaidumas!”, sakė L. Balsys.

Pasak L. Balsio, dar pareigas einant aplinkos ministrui Kęstučiui Trečiokui, valdžioje jautėsi nenoras ieškoti žalos aplinkai kaltininkų. Skaičiuota, kad žala dėl šių atliekų išmetimo į aplinką gali siekti apie 135 538 euro.

Kineskopų perdirbimas Lietuvoje yra griežtai reglamentuotas teisės aktais, kadangi juose yra tokių aplinkai ir žmonių sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, kaip kadmis, švino oksidas. Šie sunkieji metalai, patekę į aplinką, užteršia gruntinius vandenis, dirvožemį, kelia pavojų žmonių sveikatai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė